محتوا محتوا

کارشناس مسائل سیاسی در یزد:


کارشناس مسائل سیاسی گفت: انتخاب استاندار غیر بومی می تواند چالشهای بسیاری را برای استان ایجاد نماید و روند رشد و توسعه آنها را به عقب بیاندازد.

به گزارش صبح تفت به نقل از یزد رسا؛ کارشناس مسائل سیاسی باتوجه به اینکه استاندار بومی برای استان بهتر است وانتخاب استاندار از دل نیروهای توانمند بومی بهتر از گزینه‌های غیربومی است اظهار کرد: افراد بومی قطعا با مقدورات و محذورات استان مربوطه بهتر اشنا هستند.

الهام رسولی استانداران غیربومی تا با فرهنگ، مشکلات و ظرفیت‌های استان‌آشنا شوند وقت و هزینه زیادی صرف خواهد شد و بعضا ممکن است تصمیماتی اتخاذ شود که با شرایط استان همخوانی ندارد و مشکلاتی در این زمینه ایجاد کند.

رسولی گفت: افراد بومی با توجه به شناخت محیطی با نحوه استخراج منابع آشنایی بیشتری دارند، یک مدیر غیر بومی نمی‌تواند تا مدتهای شناخت درست بر سرمایه‌های بومی و منابع استانی داشته باشد و ممکن است به واسطه زود گذر دیدن دوران مدیریت خود در آن استان،خویش را اسیر تحول یا اصلاح امور نکند.

وی با بیان اینکه افراد بومی به دلیل آشنایی با محیط از توانایی تنظیمی بهتری برخوردارند گفت: توانایی تنظیمی به معنای تنظیم تخصص های نخبگان و همچنین تنظیم رفتارهای اجتماعی دراستان است.

انتهای پیام/ط

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان