محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

سخنگوی تنظیم بازار استان یزد:

توزیع مرغ بیش از نیاز روزانه استان یزد در حال انجام است


افشارپور گفت: مرغ به میزان کافی و حتی بیشتر از نیاز استان یزد در حال توزیع است و با قیمت مصوب 20 هزار و 400 تومان در سطح استان به فروش می‌رسد.

به گزارش صبح تفت، علی افشارپور با اشاره به طرح عرضه مرغ با قیمت 20 هزار و 400 تومان در استان یزد گفت: مرغ با قیمت مصوب از شنبه گذشته در استان یزد عرضه شد و در روزهای ابتدایی با توجه به همکاری کمتر مرغداران میزان کمتری در استان توزیع شد اما چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته  55 تن مرغ در استان و تقریبا به میزان نیاز روزانه توزیع مرغ صورت گرفت.

تحویل 800 تن مرغ در هفته جاری توسط مرغداران

وی با بیان اینکه مصرف روزانه مرغ در استان یزد 60 تا 70 تن است، افزود: 85 تن مرغ امروز و همچنین فردا در واحدهای صنفی مرغ و ماهی دارای پروانه و همه فروشگاه‌های سطح استان توزیع می‌شود و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته با اقدام جهاد کشاورزی و همکاری مرغداران، مرغداران در هفته جاری ملزم به تحویل 800 تن مرغ هستند.

سخنگوی تنظیم بازار استان یزد عنوان کرد: مرغ به میزان کافی و حتی بیشتر از نیاز استان یزد در حال توزیع است و با قیمت مصوب 20 هزار و 400 تومان درهمه واحدها و فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد و هیچ واحدی نباید مرغ را به اسم مرغ شمال و ... با نرخی بیشتر از قیمت مصوب به فروش برساند در غیر اینصورت با متخلفان برخورد جدی صورت می‌گیرد.

عرضه تخم مرغ با قیمت مصوب تا چند روز آینده

افشارپور در خصوص قیمت تخم مرغ نیز گفت: با توجه به به مصوبه ستاد تنظیم بازار استان و با توجه به اینکه نهاده با نرخ مصوب  در اختیار واحدهای تولیدی مرغ تخمگذار استان قرار گرفته، این واحدها ملزم هستند که تخم‌مرغ مورد نیاز استان را با قیمت مصوب 14 هزار و 500 تومان تامین کنند.

وی با بیان اینکه ساماندهی وضعیت قیمت شیر در دستور کار بعدی استان قرار دارد، ادامه داد: توزیع تخم مرغ با قیمت مصوب از طرف سازمان جهاد کشاورزی در حال پیگیری است و طی چند روز آینده و با مشخص شدن سهمیه‌ها، شبکه توزیع را در استان مشخص و شروع به توزیع تخم مرغ با قیمت مصوب خواهیم کرد، قیمت تخم مرغ معمولی 14 هزار و 500 تومان و قیمت تخم مرغ برند سیمرغ با قیمت 15 هزار و 700 تومان عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.