محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

نماینده مردم تفت و میبد:

مخالف سوال از رئیس جمهورم


نماینده مردم تفت با تاکید بر اینکه مخالف سوال از رئیس جمهور هستم تصریح کرد: دلیل مخالفت من این است که سوال کنندگان از رئیس جمهور در شرایط فعلی همه از یک طیف خاص و مربوط به کمیسیون‌های مشخصی هستند.

به گزارش صبح تفت، کمال دهقانی فیروز آبادی در نشست خبری که در پارک علم و فناوری یزد برگزار شد با اشاره به اینکه در چهلمین سال انقلاب قرار داریم اظهار داشت: این انقلاب دستاوردها و کاستی‌ها و نواقص زیادی هم داشته است و اگر ما تنها به مشکلات و نواقص نگاه کنیم بیراهه رفتیم چرا که مردم انقلاب کردند و نظام را به اینجا رساندند و به آنها ظلم شده است.

وی تصریح کرد: در مقابل هم اگر مشکلات و سختی‌ها را نبینیم و تنها به دستاوردهای انقلاب توجه کنیم هم اشتباه رفته‌ایم و باید بین این دو موضوع انصافی داشته باشیم و هم مزیت‌ها و هم نواقص را با یکدیگر مشاهده و بررسی کنیم.

به رئیس جمهور برای تغییر تیم اقتصادی نامه زدیم

نائب رئیس با اشاره به اینکه وضعیت اقتصاد بسیار سخت و مشکل شده تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان یزد که از حامیان رئیس جمهور هستند نامه به ایشان نوشتند و بر ضرورت بازنگری در ارتباط با مباحث اقتصادی و تغییر تیم اقتصادی تاکید کردند.

دهقانی با تاکید بر اینکه اقشار پایین جامعه که دارایی خوبی ندارند بیشترین خسارت از تورم را مشاهده می‌کنند بیان کرد: در طول این 40 سال، ما در سیاست خارجی و اقتدار منطقه‌ای و بین‌المللی جایگاه بسیار خوبی داریم و علی رغم اینکه ما در جنگ بودیم و دشمن با استراتژی از بین بردن انقلاب روبروی ما ایستاد اما توانستیم جایگاه بسیار خوبی به دست آوریم.

وی به توطئه‌های دشمنان در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بعد از بحران‌های جنگ هم ایران با فشارهای بسیار زیادی از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی روبرو بود ولی روز به روز بر این اقتدار ایران افزوده شد.

لزوم جذب 250 میلیارد دلار سرمایه خارجی در برنامه ششم توسعه

نائب رئیس با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی حداقل 250 میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری دیده شده خاطرنشان کرد: دولت باید در راستای تامین زیرساخت‌ها و همچنین فراهم کردن زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی و به ویژه سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور بیشتر تلاش می‌کرد.

دهقانی تحریم‌ها را بی تاثیر در کاهش جذب سرمایه‌گذاری ندانست و گفت: با این وجود زمینه‌ها و ظرفیت‌هایی وجود دارد که ایران بتواند از آن برای بهبود شرایط استفاده بهتر و بیشتری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید قبول کرد که ترامپ خودش مشکل دارد تصریح کرد: ترامپ برای کوتاه مدت در حال تامین منافع آمریکا است و بیشترین نفع را از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی برد.

عربستان روزانه 300 میلیون دلار برای جنگ یمن به آمریکا می‌دهد

نائب رئیس با بیان اینکه جنگ یمن روزانه 300 میلیون دلار هزینه برای عربستان دارد خاطرنشان کرد: مردم عربستان هر سه روز یک میلیارد دلار برای تسلیحاتی که بر سر مردم یمن می‌ریزند به آمریکایی‌ها پرداخت می‌کنند.

دهقانی خاطرنشان کرد: ترامپ همه حرفش این است که تمام دنیا به معنای تامین منافع آمریکا است و یکجانبه‌گرایی را رویکرد خود قرارداده ولی همه حرف ما این است که دنیا یک جانبه نیست و چند قطب قوی از جمله آمریکا، چین، ایران، روسیه، هند، آلمان و دیگر کشورهای قدرتمند در جهان وجود دارند.

وی تصریح کرد: در سیاست خارجی مهم این است که با تدبیر و منطقه جلو برویم و کار را درست پیش ببریم که اگر کسی به تعهداتش عمل نکرد درنهایت ما متضرر نباشیم و دنیا همانطوری که فهمید کار ایران در برابر صدام درست بود و او جنگ را شروع کرد، چند سال آینده هم دنیا بفهمند که ایران در قبال ترامپ کار درست را در پیش گرفت.

پیگیر بحث حقوقی خروج آمریکا از برجام هستیم

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران پس از خروج آمریکا از برجام می‌توانست شکایت کند تصریح کرد: این شکایت در وزارت خارجه مطرح شد و به لحاظ حقوقی این موضوع در حال پیگیری و انجام است.

دهقانی با تاکید بر اینکه الان زمان بازی‌های سیاسی و دعواهای حزبی نیست خاطرنشان کرد: الان هر کسی باید از دولت حمایت کند و چرا که امور کشور در دست دولت و رئیس جمهور است و باید از آنها برای توسعه کشور حمایت کرد.

وی در ارتباط با اصلاح حوزه‌های انتخابیه یزد در مجلس گفت: تاکنون بحث اضافه شدن دو نماینده به استان یزد قطعی شده و موضوع تقسیم حوزه‌ها در چند روز آینده بحث و بررسی صورت می‌گیرد.

طرح استانی شدن نمایندگان بهتر از حوزه‌ای بودن آنهاست

نائب رئیس یکی دیگر از الگوهای انتخاباتی برای مجلس را بحث نمایندگان استانی دانست و گفت: این طرح همیشه در مجلس مطرح بوده و بنده خودم با این طرح موافقت بیشتری دارم که هر شخصی به مجلس راه پیدا می‌کند نماینده تمام استانش باشد.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین دلایلی که سبب شده که مردم از برخی مسئولان در کشور گلایه‌مند شوند، تبعیض است خاطرنشان کرد: ما باید در تمام شهرها و شهرستان‌ها با برنامه‌ای به پیش برویم که زمینه توسعه همه جانبه فراهم شود نه اینکه شهرهایی که معدن و ذخایر معدنی دارند توسعه کنند ولی دیگر شهرها نه، که در این زمینه هم وظیفه اصلی به دولت و مدیران بر می‌گردد.

مخالف سوال از رئیس جمهورم / آمریکا همه دنیا نیست

نماینده مردم با تاکید بر اینکه مخالف سوال از رئیس جمهور هستم تصریح کرد: دلیل مخالفت من این است که سوال کنندگان از رئیس جمهور در شرایط فعلی همه از یک طیف خاص و مربوط به کمیسیون‌های مشخصی هستند.

وی در ارتباط با برجام گفت: این توافق مشکلات زیادی را از سر ملت ایران برطرف کرد ولی نه آنقدر خوب بود که برای آن جشن بگیریم و نه آنقدر بد بود که برای آن به سر دولت بزنیم.

نائب رئیس با تاکید بر اینکه دنیا الان تک قطبی نیست که بگوییم به دلیل خروج آمریکا ما شکست می‌خوریم خاطرنشان کرد: قطعا آمریکا در ارتباط با برجام ضرر می‌کند و خسارت اصلی به آمریکا وارد می‌شود.

نبود طرح آمایش سرزمینی عاملی برای عدم توسعه همه جانبه در کشور

نائب رئیس نبود طرح آمایش سرزمینی را یکی از مشکلات پیش روی توسعه کشور دانست و تصریح کرد: 40 سال از انقلاب می‌گذرد و هنوز طرح آمایش سرزمینی ایران به تصویب نرسیده و ما نمی‌دانیم برای توسعه در هر منطقه چه پیش نیازهایی وجود دارد.

دهقانی صدور مجوز معادن به صورت فعلی را درست ندانست و گفت: با این نوع بهره‌برداری از معادن به ویژه در استان یزد و شهرستان تفت و میبد مخالفم و تاکنون پس از بازدیدهایی که از معادن داشتیم، مجوز برداشت چند مورد را باطل کردیم.

آب همانند معادن از انفال هستند و نمی‌توان جلوی انتقال آن را گرفت

وی در ارتباط با آب استان یزد با اشاره به اینکه استان با وضعیت شدید بی‌آبی روبرو است اظهار داشت: آب در ایران جزو انفال است و انتقال بین حوزه‌ای آن مجاز است همانطوری که سنگ آهن و معادن هم جزو انفال هستند و به نقاط مختلف کشور انتقال داده می‌شوند و در صورتی که سنگ آهن و ذخایر معدنی یزد به دیگر نقاط کشور صادر نشود قطعا بسیاری از کارخانه‌ها و صنایع به صورت کامل تعطیل می‌شوند.

نماینده با تاکید بر اینکه در بحث مدیریت مصرف آب در کل کشور با مشکل مواجه هستیم خاطرنشان کرد: خوشبختانه در استان یزد چندسالی است که بحث آب بهتر و توجه به مدیریت مصرف آن زیادتر شده است.

دهقانی خاطرنشان کرد: با این وجود هرچه هم که به مدیریت مصرف توجه صورت گیرد باز بحث انتقال آب به استان یزد ضروری و لازم است و نمی‌توان انتظار داشت نقطه‌ای کشور آب فراوان وجود داشته باشد و مردم در یک نقطه دیگر حتی برای تامین آب شرب هم با مشکل مواجه باشند.

وام تولید به برخی افراد که دلال هستند پرداخت می‌شود

نائب رئیس از پرداخت وام‌های تولید به برخی افراد که تولید کننده نیستند از پول آن برای دلالی استفاده می‌کنند گلایه کرد و افزود: اگر قرار است در کشور وام کم بهره‌ای پرداخت شود باید به افرادی بدهیم که از این پول برای توسعه کشور استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که در طول این سال‌ها انجام دادیم این بود که اعتماد مردم را از بین بردیم و الان مردم نسبت به اقدامات و دستاوردها بی اعتماد هستند.

نماینده با تاکید بر اینکه سرمایه برخی کشورها از جمله کره جنوبی اعتماد مردمش است خاطرنشان کرد: ما در این حوزه بد عمل کردیم و سبب بی‌اعتمادی مردم در این حوزه را انجام دادیم.

انتهای پیام/ تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.