محتوا محتوا

گزارش/


علی رغم قول شورای شهر تفت برای حل موضوع خط واحد تفت به یزد تا اول آذر ماه با گذشت 4 روز از از اول آذر نه تنها مشکلات این موضوع کم نشده بلکه وضعیت اتوبوس های خط واحد تفت بدتر از قبل شده است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، مشکل سرویس های عمومی حمل و نقل تفت به یزد یا همان اتوبوس های خط واحد، موضوع کهنه ای است که هر چند سال یکبار با تغییر مسئولان زنده می شود.

تاخیر های متعدد، کمبود اتوبوس، کیفیت و امکانات کم اتوبوس های واحد تفت به یزد، کوچکترین مشکلاتی است که سالیان سال است گریبان گیر مردم تفت و استفاده کنندگان این وسائل نقلیه است.

مشکلات عدیده این اتوبوس های خط واحد تفت به یزد باعث شد تا با آغاز به کار شورای جدید شهر تفت این موضوع به دنبال اولین مسائل مورد پیگیری و حل و فصل توسط شورای شهر تفت قرار گیرد.

قول شورای شهر برای حل مشکلات اتوبوس های تفت به یزد تا اول آذر

رئیس شورای شهر تفت در همین رابطه گفته بود: گلایه های بسیاری از همشهریان در رابطه با وضعیت نامناسب اتوبوسهای خط واحد تفت –یزد از طریق حضوری، تلفنی و ... به اطلاع شورا شهر رسید که شورا بر اساس وظیفه خود اقدام به برنامه ریزی برای حل این مشکلات کرد.

«سید مهدی اعرابی» اقدامات صورت گرفته را اینگونه تشریح کرده بود که در اولین جلسات شورای اخیر رسیدگی به این موضوع به صورت جدی در دستور کار شورا قرار گرفت و ضمن مذاکره با هیات مدیره شرکت اتوبوسرانی نگاه (شرکت موجود) خواهان ساماندهی وضع موجود شدیم که بواسطه عدم تغییر، با شرکت اتوبوسرانی یزد جهت همکاری مذاکره و توافق شد در صورت اعلام شورا اتوبوسهای جدید با رانندگان جدید در خط تفت –یزد سرویس دهی نمایند و اتوبوسهای قبلی در صورت تردد از سوی پلیس راه توقیف شد.

وی ادامه داد: اتوبوسرانی یزد نسبت به بکارگیری رانندگان موجود اعلام عدم نیاز کرد و این موضوع سبب بیکاری رانندگان موجود میگردید که با توجه به سابقه ارائه خدمات توسط این عزیزان، اقدام فوق شایسته نبود.

«اعرابی» افزوده: شورا در جلسه دیگری با اعضای هیات مدیره و برخی رانندگان مشکلات و اختلافات داخلی را مرتبط با شورا و مردم ندانسته و خواهان تعیین تکلیف ظرف مدت یک ماه شد و نهایتاً در جلسه اخیر شورا فردی که دارای سابقه بسیار خوب در مدیریت این سیستم ها است به اتفاق اعضای هیات مدیره در جلسه شورا حاضر و اعلام کرده در حال واگذاری کل شرکت به فرد جدید هستند.

وی اضافه کرد: این فرد چندین سال است که سرویس اتوبوسهای خط واحد مهریز را بدون تاخیر و یا اعتراضی اداره میکند و اکنون جهت واگذاری مسئولیت مهریز به فرد دیگر و سکونت در تفت جهت خرید و قبول مسئولیت این مسیراعلام آمادگی کرده است که ان شالله تا اول آذر ماه این موضوع حل خواهد شد.

اول آذر و پیگیری ها بی نتیجه

علی رغم قول شورای شهر تفت برای حل موضوع خط واحد تفت به یزد تا اول آذر ماه با گذشت 4 روز از از اول آذر نه تنها مشکلات این موضوع کم نشده بلکه وضعیت اتوبوس های خط واحد تفت بدتر از قبل شده است.

پس از عدم حل مشکل در موعد مقرر، رئیس شورای شهر تفت بار دیگر خبر از اتمام حجت با رانندگان اتوبوس های خط واحد تفت خبر داد و گفت:  در آخرین جلسه اعضای شورا پس از استماع گزارش نمایندگان رانندگان اتوبوس های خط واحد تفت در خصوص اقدامات صورت گرفته ضمن بیان مجدد مشکلات شهروندان و اتمام مهلت در نظر گرفته شده بر رفع هر چه سریعتر مشکلات و نارضایتی مسافرین تاکید کردند که در صورت عدم اقدام اصلاحی سریع مسئولین فعلی خط واحد، برای رفع مشکلات شهروندان تصمیم دیگری اتخاذ خواهند نمود که شاید رانندگان فعلی متضرر شوند.

مشکل جای دیگری است

اما شنیده ها حکایت از آن دارد که با وجود اختلافات بین سهامداران شرکت پیمانکار اتوبوس های خط واحد تفت-یزد به این زودی ها این مشکلات حل شدنی نیست چراکه همین سهامداران شخصی را خود به شورا معرفی کرده اند که سهام شرکت را طبق توافق به مبلغ 900 میلیون تومان خریداری کند.

پس از دعوت شورا از این سرمایه گذار با توجه به برنامه ها و سوابق درخشان وی از این پیشنهاد مالکین فعلی خط واحد تفت - یزد استقبال کرده ولی متاسفانه پس از هموار کردن مسیر انتقال و حل و فصل مشکلات موجود در زمان انجام معامله همین سهامداران دوباره به مخالفت پرداخته اند.

حال باید دید این داستان قدیمی مشکلات اتوبوس های خط واحد تفت به یزد به کجا خواهد رسید.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.