محتوا محتوا

رئیس بهزیستی تفت:


رئیس اداره بهزیستی شهرستان تفت گفت: در شش ماهه اول سالجاری تاکنون 60 میلیون تومان وام به خانواده های دارای معلول نابینا در شهرستان تفت پرداخت شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، ضمن گرامیداشت هفته عصای سفید، اظهار کرد: 152 معلول کم بینا و نابینا در شهرستان تفت زیر نظر اداره بهزیستی شهرستان هستند که خدماتی به آن ها ارائه می شود.

فصاحت، ادامه داد: از این تعداد 56 نفر ماهیانه از بهزیستی مستمری دریافت می کنند، به 7 نفر کمک هزینه بیمه تامین اجتماعی پرداخت می شود و به یک دانشجوی نابینا شهریه دانشگاه پرداخت می شود.

وی تامین عصای نابینایان و پرداخت هزینه های تحصیل را از جمله خدمات ارائه شده به نابینایان عنوان کرد و گفت: در شش ماهه اول سالجاری تاکنون 60 میلیون تومان وام به خانواده های دارای معلول نابینا و همچنین 11 میلیون تومان کمک بلاعوض به افراد کم بینا و نابینا در شهرستان تفت پرداخت شده است.

رییس اداره بهزیستی غربالگری بینایی کودکان را امری مهم در پیشگیری از کم بینایی و حتی نابینایی دانست و اذعان داشت: غربالگری بینایی کودکان سه تا شش ساله شهرستان تفت در حال انجام است و درمان تنبلی چشم کودکان به صورت رایگان انجام خواهد شد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.