محتوا محتوا

صبح تفت گزارش می دهد:


وضعیت بهداشتی نامناسب منطقه دره گاهان با وجود و پراکندکی انواع زباله و نبود متولی خاص برای سامان دادن به این مهم باعث شده تا منطقه گردشگردی دره گاهان تفت با بحران بهداشتي و اپيدمي بيماريهاي عفوني و ظاهری زشت و زننده مواجه شود.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، یکی از مناطق دیدنی استان یزد تفرجگاهی موسوم به دره گاهان است که به دلیل وجود چند درخت و همچنین آبشاری زیبا به  یکی ازجاذبه های دیدنی شهرستان تفت مبدل گشته است. آبشار فصلی دره گاهان در ضلع جنوب غربی شهر تفت و در قسمت ورودی از سمت استان فارس واقع شده است که ارتفاعی بیش از 20 متر دارد و در فصل بهار تا اوایل تابستان از سرچشمه های شیرکوه آب از ییلاقات ده بالا و طزرجان به این سمت جاری است و در ارتفاع بالای 20 متر به صورت آبشار در می آید. وجود سنگ های مساعد برای صخره نوردی در کنار آبشار نیز مزید بر علت شده و منطقه را بیش از پیش مشهور ساخته است. زیبایی آبشار،هوای مطبوع و جلوه های طبیعی دره ی منتهی به آبشار،عواملی اند که گردشگران بسیاری را برای گذراندن اوقات فراغت در یک ناحیه ییلاقی در دل کویر به سوی آبشار می کشاند. اما معضل اصلی این منطقه گردشگردی، نبود متولی خاص است به گونه ای که عدم وجود راه مناسب و استاندارد و پارکنیگ در فصول مختلف سال و بویژه در بهار و تابستان که گردشگران زیادی ازمرکز استان به این منطقه سفر می کنند، باعث شده تا شاهد ترافیک سنگین و بی نظمی غیر قابل وصفی در منطقه باشیم.

سرویس بهداشتی منطقه گردشگری دره گاهان تفت وضعیت نامناسب و نامطلوبی دارد و با توجه به حجم بالای گردشگران به طور گسترده، وجود دو چشمه دستشویی آن هم با وضعی افتضاح غیر قابل پذیرفتن است.

عدم توجه گسترده برخی گردشگران  به شئونات اسلامی از جمله بی بندوباری و بی حجابی(به صورت گسترده و زننده) جای بسی تاسف دارد و از همه مهم تر وضعیت بهداشتی نامناسب منطقه است که وجود و پراکندکی انواع زباله و نبود متولی خاص برای سامان دادن به این مهم باعث شده تا منطقه گردشگردی دره گاهان تفت با بحران بهداشتي و اپيدمي بيماريهاي عفوني و ظاهری زشت و زننده مواجه شود.

اما کدام یک از مسئولان تفت متولی منطقه گردشگری بی نظیر دره گاهان هستند؟ آیا مسئولین استان نباید برای مشکلات تنها آبشار استان یزد چاره ای بیاندیشند؟ آیا معضلات مطرح شده مشکلات لا ینحلی هستند که نیازمند بودجه و اعتبار گزاف می باشد یا همت و مسئولین پذیری مسئولان؟

8640600

84_big

دره-گاهان

آبشار دره گاهان

IMG_5145

IMG_5124

DSC04011
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.