محتوا محتوا

گزارش صبح تفت؛


مسیر «طریق الرضا» شهر تفت با مشکل عبور ماشین های سنگین و تریلی ها دست پنجه نرم می کند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، مسیر ابتدایی شهرک امام علی(ع) تا محله گرمسیر و از گرمسیر تا میدان قدس شهر تفت به عنوان «طریق الرضا» نامیده شده اند.

دلیل نامگذاری این مسیر به «طریق الرضا»، عبور امام رضا(ع) از این راه برای رسیدن به خراسان است.

این مسیر تا سال گذشته دچار مشکلات جدی در آسفالت بود که بر اثر سرما، يخ و باران دچار فرسودگي شديد شده بودند؛ اما از سال گذشته با تدبیر شهرداری تفت قسمتی از این مسیر زیرسازی و آسفالت جدید شد.

اما این مسیر امروز با مشکل عبور ماشین های سنگین و تریلی ها دست پنجه نرم می کند؛ وسایل سنگین برای ورود به شهرک صنعتی سفید کوه به جای اینکه از کمربندی عبور کنند از این مسیر استفاده می کنند چراکه اگر از داخل شهر بروند جریمه می شوند.

یکی از شهروندان محله گرمسیر تفت در همین رابطه گفت: روزانه تعداد زیادی خودروی سنگین از این جاده عبور می کنند که علاوه بر بار ترافیکی بالا در این منطقه، موجب شده تا تردد این خودروها خطری برای جان مردم به حساب بیاید.

حسینی ادامه داد: ماشین های سنگین برای خالی کردن بار خود که اغلب سنگ است باید به شهرک صنعتی سفید کوه بروند برای همین از این مسیر استفاده می کنند؛ چون این مسیر از کمربندی خیلی نزدیک تر است و پلیس هم نیست که جریمه کند.

وی تاکید کرد: این مسیر تازه آسفالت شده و عبور این وسایل باری  آسفالت را از بین خواهد برد و حتی در مواردی لوله های آب را می شکند.

وی افزود: این مسیر باریک است؛ رفت و آمد این وسایل علاوه بر ایجاد سروصدا، خطرناک است و هر لحظه امکان تصادف وجود دارد.

حسینی در رابطه با پیگیری این موضوع از مسئولان هم گفت: ما نامه ای به شورای ترافیک شهرستان تفت نوشته ایم و این موارد را متذکر شده ایم اما هنوز اقدامی نشده است.

وی در پایان گفت: ما نمی دانیم کدام نهاد وظیفه حل این مشکل را دارد شهرداری یا راهنمایی و رانندگی؟

انتهای پیام/م*


رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 3.6666666666666665 stars out of 5.