محتوا محتوا

کمربندی تفت و نقاط کور ترافیکی؛


شهردار تفت گفت: امیدواریم در هفته آینده طرح روشنایی پروژه کمربندی تفت مورد تصویب شورای شهر نیز قرار گیرد و تا پایان بهمن شاهد اتمام پروژه روشنایی این محور باشیم.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، هفته گذشته بود که خبر تلخ تصادف و فوت یک مادر و دختر در محور تفت به یزد در شبکه های مجازی منتشر و باعث ناراحتی شد.

قرارگیری تفت در مسیر مناطق ییلاقی باعث شده تا این شهرستان در ایام تعطیل محل تردد چندین هزار خودرو باشد که برای گذراندن اوقات فراغت به این شهرستان و مناطق ییلاقی آن سفر می کنند.

*حساسیت های ترافیکی بالای شهرستان تفت

تردد و ازدحام وسایل نقلیه در ایام پایان هفته، حساسیت های ترافیکی شهرستان تفت را بالا می برد؛ و باید نگاه ویژه ای به محدودیت های ترافیکی و اصلاح نقاط حادثه خیز و پر رفت و آمد داشت.

شاید اگر جمع آوری گاردریل های کنار مسیر تفت به یزد که علی رغم مخالفت مسئولان و مردم تفت با پافشاری اداره کل راهداری انجام شد؛ صورت نگرفته بود؛ امروز شاهد کشته شدن یک مادر و دختردر این محور نبودیم.

*کمربندی تفت و نقاط کور ترافیکی

یکی از پروژه های مهم عمرانی که پس از سال ها بلاتکلیفی سرانجام در چند ماه اخیر به هر ترتیبی که بود به پایان رسید محور کمربندی جدید تفت بود اما وجود نقاط کور ترافیکی، نبود علائم کافی راهنمایی و رانندگی، عدم خط کشی مناسب و مهم تر از همه نبود روشنایی این بلوار را به ویژه در شب ها به یکی از مسیرهای خطرناک مواصلاتی تبدیل می کند.

اگر برای وضعیت ترافیکی و علی الخصوص وضعیت روشنایی این مسیر اقدامی صورت نگیرد، باید شاهد اتفاقات ناگواری در آینده نه چندان دور باشیم.

 

*اجرای پروژه روشنایی کمربندی تفت با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان

شهردار تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، در  رابطه با تکمیل پروژه کمربندی تفت گفت: برای تامین روشنایی این مسیر با مدیریت شبکه توزیع برق شهرستان تفت جلسات متعددی برگزار شده و بنابر توافقات صورت گرفته فنداسیون و زیرساخت شبکه روشنایی این مسیر بر عهده شهرداری و کابل کشی و سایر ملزومات آن بر عهده اداره برق شهرستان تفت است.

فتوحی با بیان اینکه هزینه روشنایی این محور به مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد، اذعان داشت: حدود 650 میلیون تومان هزینه ایجاد زیرساخت شبکه روشنایی شامل ستون و تیر برق است که شهرداری باید آن را انجام دهد.

وی ابراز داشت: استعلامات لازم از چند پیمانکار گرفته شده است و امیدواریم در هفته آینده این طرح مورد تصویب شورای شهر نیز قرار گیرد و تا پایان بهمن شاهد اتمام پروژه روشنایی این محور باشیم.

وی در رابطه با وضعیت فضای سبز این مسیر نیز اذعان داشت: از آنجا که روفوژ میانی این بلوار قبلا آسفالت بوده و زیرساخت لازم برای ایجاد فضای سبز را نداشته است که ان شاالله پس از خاکبرداری ها و ایجاد زیر ساخت مناسب تا 15 بهمن عملیات ایجاد فضای سبز این مسیر نیز به پایان برسد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.