محتوا محتوا

فرماندار تفت خبر داد


فرماندار در نشست شورای اداری شهرستان تفت گفت: در طی سه سال اخیر بیش از هزار و250 هکتار از این اراضی مجهز به سیستم آبرسانی کم فشار و تحت فشار شده است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، فرماندار تفت در نشست شورای اداری شهرستان تفت گفت: خشکسالی ها اخیر، کاهش بارندگی و آفت های کشاورزی در این سالیان اخیر بخش کشاورزی شهرستان تفت را تقریباً فلج کرده است.

محمود زارع رشکوئیه، افزود: برای کاهش اثر خشکسالی مطالعه بر روی هزار و 750 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تفت برای اجرای آبیاری تحت فشار و کم فشار انجام شده و در طی سه سال اخیر بیش از هزار و250 هکتار از این اراضی مجهز به سیستم آبرسانی کم فشار و تحت فشار شده است.

وی همچنین از مصوبه اختصاصی دولت برای قنوات شهرستان تفت خبرداد و گفت: با مصوبه اختصاصی دولت بودجه مناسبی برای مرمت، لایروبی و احیای قنوات شهرستان اخذ شد؛ همچنین مباحثی در حوزه اصلاح الگوی کشت و کشت غالب نیز با آموزش های مکرر در مناطق مختلف شهرستان انجام دنبال شد.

فرماندار تفت با بیان اینکه در زمینه کشاورزی و اقتصاد کشاورزی شهرستان تفت سال ها در حوزه کشت الگو غفلت شده است، تصریح کرد: امروز با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیده ایم که اگر روی محصول زعفران به عنوان کشت غالب کار کنیم به تحولی در کشاورزی شهرستان خواهیم رسید.

زارع رشکوئیه، محور توسعه پایدار شهرستان تفت را گردشگری بیان و گفت: اتفاقات و برنامه های خوبی نظیر راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در حوزه گردشگری صورت گرفته است، همچنین 94 اثر تاریخی شهرستان تفت ثبت ملی و تعدادی دیگر در آستانه ثبت قرار دارد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان تفت، خاطرنشان کرد: گازرسانی مهمترین و اصلی ترین زیرساخت مورد درخواست عموم مردم در اکثر مناطق شهرستان تفت بود که در سه سال گذشته ما هزار و 100 کیلومتر اجرای شبکه گازرسانی در مناطق شهرستان تفت داشتیم که این سبب شد تا باعث ماندگاری جمعیت در روستاها را تثبیت و در کنار آن واحد های صنعتی و دامداری و کشاورزی ایجاد کنیم.

وی ایجاد زیر ساخت های شهرک صنعتی تفت 2 را از جمله اقدامات انجام شده در حوزه صنعت تفت برشمرد و تصریح کرد: این شهرک صنعتی با هدف ایجاد صنایع پاک و کم آلاینده تجهیز و آماده سازی شد و این شهرک با مساحت 400 هکتار و حدود 30 کارخانه و کارگاه در حال فعالیت است.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.