محتوا محتوا

دیدن این تصاویر برای بیماران قلبی توصیه نمی شود


به نظر می‌رسد کاهش خرید قدرت خرید مردم و افزایش چند برابری قیمت آجیل بر این بازار سایه افکنده باشد و محافل زیادی در بلندترین شب سال بدون آجیل برپاشود.

به گزارش صبح تفت، این روزها با نزدیک شدن به شب یلدا انتظار می‌رفت بازار خرید آجیل و خشکبار داغ شود اما به نظر می‌رسد کاهش خرید قدرت خرید مردم و افزایش چند برابری قیمت آجیل بر این بازار سایه افکنده باشد و محافل زیادی در بلندترین شب سال بدون آجیل برپاشود.

براساس قیمت بازار یزد در این روزها میانگین قیمت پسته به عنوان یکی از اقلام پر مصرف شب یلدا تقریبا 200 هزار تومان است در حالی که در شب یلدای گذشته هر کیلو پسته میانگین 50 هزار تومان به فروش می‌رفت که حکایت از افزایش قیمت چهار برابری یا به عبارتی افزایش 300 درصدی آن را دارد.

مغز فندق نیز به عنوان یکی از اقلام شب یلدا که سال گذشته به طور میانگین 60 هزار تومان در بازار یزد عرضه می‌شد امسال با افزایش 200 درصدی قیمت همراه بوده و تقریبا هر کیلو 180 هزار تومان به فروش می‌رسد.

مغز بادام، بادام کاغذی و بادام هندی نیز که در شب یلدای گذشته به ترتیب با قیمت 50 هزار تومان، 40 هزار تومان و 75 هزار تومان در بازار یزد به فروش می‌رفت امسال تقریبا با افزایش 2.5 برابری و به عبارتی 150 درصدی قیمت مواجه بوده است.

قیمت مویز، کشمش، فندق خام و انجیر خشک نیز به عنوان اقلام دیگر آجیل و خشکبار شب یلدا نسبت به سال گذشته با افزایش دو برابری مواجه بوده است و تقریبا به ترتیب با قیمت‌های میانگین 40، 30، 80 و 90 هزار تومان در بازار یزد عرضه می‌شود.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.