محتوا محتوا

رئیس شورای شهر نیر:


رئیس شورای شهر نیر گفت: از انتهای آسفالت محدوده نیر تا ابتدای آسفالت ده بالا کمتر از 10 کیلومتر و حدود 9 ونیم کیلومتر مسافت دارد که نیازی به هیچگونه آزادسازی ندارد چراکه قبلا این مسیر وجود داشته است.

رئیس شورای شهر نیر در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، اظهار داشت: احداث جاده نیر به ده‌بالا مسافت این منطقه تا مرکز استان یزد را حدود 30 کیلومتر کاهش می‌‌دهد یعنی اگر الان فاصله نیر تا مرکز استان حدود 90 کیلومتر است با احداث این جاده، فاصله به 60 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

مرتضی دهقان‌نیری افزود: جدای از این موضوع، این مسیر می‌تواند به عنوان یک مسیر گردشگری کامل و یکطرفه ایجاد شود بدین گونه که گردشگرانی که ده‌بالا را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند می توانند از این مسیر به سمت کنج کوه و مهریز رفته یا مسیر سانیج را برای برگشت انتخاب کنند که هر دو این مسیرها ییلاقی و خوش و آب هوا و به عنوان یک مناطق گردشگری استان محسوب می شود.

وی تصریح کرد: از انتهای آسفالت محدوده نیر تا ابتدای آسفالت ده بالا کمتر از 10 کیلومتر و حدود 9 ونیم کیلومتر مسافت دارد که نیازی به هیچگونه آزادسازی ندارد چراکه قبلا این مسیر وجود داشته است.

وی با بیان اینکه ما پیگیر این موضوع هستیم تا این مسیر زیرسازی و آسفالت شود، اذعان داشت: مشکلی که برخی مسئولان وارد می کنند این است که این منطقه شکار ممنوع و متعلق به منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست است و نمی توان در آن تصرف کرد، در حالی که این مسیر قبلاً وجود داشته و جاده جدیدی احداث نمی شود.

وی اذعان داشت: هزینه دقیق احداث این جاده برآورد نشده است اما پیش‌بینی می‌شود حدود 6 تا 7 میلیارد هزینه داشته باشد البته رایزنی هایی را با مسئولان داشته ایم و جلسه ای در هفته جاری با این موضوع برگزار خواهد شد که امیدواریم به نتیجه قابل قبولی منتهی شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان