محتوا محتوا

حاشیه نگاری صبح تفت در جلسه شورای اداری شهرستان تفت؛


همیشه حواشی جلسات اداری، جالب تر و خواندنی تر از متن آن است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان تفت در سالجاری صبح دیروز(سه شنبه) در محل سالن اجتماعات حاج احمد متوسلیان شهرستان تفت برگزار شد.

جدای از مباحث اصلی نشست که شامل هماهنگی برنامه های دهه فجر و انتخابات بود؛ این نشست حواشی را به دنبال داشت که خبرنگار صبح تفت به نگاشتن آن ها پرداخته است.

 

*بخشی از نشست شورای اداری به معرفی روسای جدید اختصاص داشت که فرماندار تفت به معرفی مدیران جدید پرداخت؛ جالب بود که فرماندارهنگام معرفی رییس جدید شبکه دامپزشکی، فامیل وی را فراموش کرد و نام وی را از خود او پرسید.

* حاشیه جالب دیگر، ساعت از کار افتاده سالن جلسات فرمانداری بود که وقتی فرماندار تفت سقف جلسه را اعلام کرد؛ تعدادی از مدیران شهرستان با نگاه به ساعت از کار افتیده، زمزمه هایی را باهم داشتند.

* حضور 4 امام جمعه نیر، زردین، علی آباد، و شهر تفت در نوع خود جالب بود.

* یکی از مسئولان شهرستان تفت در این جلسه طی سخنانی به تحلیلی مسائل روز پرداخت که در صحبت های خود به جای واژه «برجام»، از فرجام استفاده می کرد.

*عدم حضور دادستان و رییس داگستری شهرستان در این جلسه نیزقابل تامل بود که با پیگیری های خبرنگار ما مشخص شد اصلاً دعوتی از آن ها صورت نگرفته است.

*امام جمعه زردین که زبان شیرینی در همه سخنرانی های خود دارد؛ همانند جلسات قبل با گفتن چند کلمه شیرین، اعضای جلسه را به خنده آورد.

*از دیگر نکات جالب توجه این نشست سخنان مهم امام جمعه نیر و گلایه از کم توجهی به بخش نیر بود؛ حجت الاسلام دهقانپور گفت: بعد از گذشت 37 سال از انقلاب هنوز سخوید شبکه آبرسانی نداشت تا اینکه امسال با عنایت فرماندار تفت در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پزشکان می گوید اگر کسی تب کرد باید علت تب را بررسی کرد تا عفونت مشخص شود، اذعان داشت: اگر به مردم بخش نیر همانند سایر نقاط شهرستان تفت توجه می شد؛ هرگز مردم مطالبه شهرستان شدن را دنبال نمی کردند.

وی ادامه داد: مردم منطقه نیر چون متهم به شهرستان شدن هستند؛هر خواسته ای داشته باشند متهم می شوند و درخواست آن ها پیگیری نمی شود؛ ما می خواهیم مسئولان بخش نیر را همچون سایر نقاط شهرستان بدانند و برای رفع مشکلات آن، تلاش کنند.

*بخشی از حرف های فرماندار تفت در مورد اعتبارات جالب بود؛ محمود زارع رشکوئیه با بیان اینکه اعتبارات در استان و کشور فراوان است، گفت: جذب این اعتبارات همت می خواهد که مدیران باید وقت بگذارند و دنبال اعتبار باشند.

*سخنان مهم یکی دیگر از مسئولان شهرستان نیز در نوع خود قالب توجه بود؛ وی با اشاره به امنیت کنونی کشور، گفت: روزی نیست که برای دفاع از امنیت این کشور خون شهیدی بر زمین ریخته نشود.

وی با کنایه به بعضی برنامه های اقلیت دینی در شهرستان تفت، گفت: متاسفانه همیشه جریان سومی و خارج نشینی به دنبال استفاده از چنین برنامه هایی است؛ همکاری و همراهی مسئولان با چنین مراسماتی نباید به حدی باشد که به تبلیغ برای اقلیت ها تبدیل شود و همان جریان سوم خارج نشین در جهت تضعیف اسلام از آن استفاده کند.

وی ایام انتخابات را یادآور شد و گفت: همراهی مسئولان با کاندیداها معنا ندارد و مدیران شهرستان باید به اینکه نکته توجه ویژه داشته باشند.

*صحبت های رییس آموزشکده فنی شهید مطهری تفت هم در این جلسه قابل تامل بود؛ وی گفت: طبق قانون، مدیران می توانند غیر از ساعات اداری و یا در ایام مرخصی با هزینه شخصی خود به فعالیت های انتخاباتی بپردازند؛ این متن و مُرّ قانون است و هیچکس هم بالاتر از قانون نیست.

فرماندار تفت نیز در پاسخ به وی گفت: بنده در اول جلسه گفتم که باید طبق آیین نامه های قانونی انتخابات عمل شود، و طبق قانون، حرف شما صحیح است.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.