محتوا محتوا

مدیر کل استاندارد استان یزد:


مدیر کل استاندارد یزد گفت: در شش ماهه امسال 49 مورد خط تولید که از استاندارد تخطی کردند پلمپ شدند، علیه 4 واحد اعلام جرم شد و 50 مورد کالایی که مطابق با استاندارد نبود از سطح بازار جمع‌آوری شد.

به گزارش صبح تفت به نقل از یزد آوا، مدیر کل استاندارد استان یزد پیش از ظهرامروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به شعار جهانی سازمان جهانی استاندارد با عنوان «استانداردها شهرها را هوشمندتر می‌کنند» برای امسال، اظهار کرد: پوستر این روز جهانی توسط دانشجوی ایرانی در رشته گرافیک طراحی شده و سازمان جهانی ایزو آن را پذیرفته و در تمام دنیا این پوستر مورد استفاده قرار گرفته که مایه افتخار است.

محمدحسین ماجدی با بیان اینکه اشتغال و تولید پایدار ملی در کشور با رعایت استانداردهای ملی بدست می‌آید و همه باید در زمینه اهتمام لازم را داشته باشند، ادامه داد: در شش ماهه اول امسال از مراکز تولیدی استان یک هزار و 615 مورد نمونه‌برداری انجام شده و یک هزار و 52 نمونه به آزمایشگاه‌ها فرستاده شده است و همچنین در همین مدت زمان از یک هزار و 353 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، 123 مورد تمدید، تعلیق و یا ابطال پروانه صورت گرفته است.

وی  با اشاره به اقداماتی که در زمینه  آزمون انگ فلزات، آزمون نازل جایگاه های سوختی و ... انجام شده است، گفت: در شش ماهه امسال از سه هزار و 412 واحد صنفی در استان بازرسی انجام شده است که از 56 مورد کالای مشکوک نمونه برداری شده و برای آزمایش ارسال شده است.

ماجدی تصریح کرد: متاسفانه هنوز شش ماهه امسال استانداردی در اداره کل استاندارد استان، نهایی نشده است که امیدواریم در شش دوم امسال تدوین و نهایی شود و در آمار لحاظ شود.

وی افزود: تاکنون با توجه به اعتبارات موجود، برای بازرسی بازار 45 میلیون تومان، برای طرح رمضان 12 میلیون،  بررسی روغن کنجد استان 7 میلیون، تیرچه بلوک و میلگرد هر کدام  10 میلیون،  نمونه‌های وارداتی که در استان توزیع می‌شود 40میلیون، زمین های بازی 30 میلیون و برای کپسول‌های آتشنشانی 7 میلیون توزیع و هزینه شده است.

وی عنوان کرد:  در سال گذشته، 193 پروانه واحد صنعتی را با مصرف انرژی تطابق دادیم و 130 پروانه برای واحد صنعتی صادر شد و 44 مورد نیز عدم تطابق وجود داشت و در شش ماهه امسال نیز 49 مورد خط تولید که از استاندارد تخطی کردند پلمپ شدند، علیه 4 واحد اعلام جرم شده  و 50 مورد کالایی که مطابق با استاندارد نبود از سطح بازار جمع‌آوری شد.

ماجدی با اشاره به استانداردهای مربوط به آسانسور گفت: بندی در این استاندادرها وجوددارد که طراحی آسانسور مورد تایید شرکت‌های مهندسی ذی صلاح قرار بگیرد اما در ایران چنین شرکت‌هایی وجود ندارد بنابراین با سازمان نظام مهندسی و اداره کل راه و شهرسازی جلساتی گذاشتیم تا ضوابط نوشته شود و از اوایل سال آینده شرکت‌هایی در این زمینه فعال شوند و تمام آسانسورهایی که در استان فعال می‌شوند توسط این شرکت‌ها از لحاظ ساختمانی، الکتریکی و مکانیکی تایید شوند و سپس مورد استفاده قرار گیرند.

وی عنوان کرد: مشکل بزرگی که در استان وجود دارد این است که با وجود هزینه گزافی که درخصوص بازرسی آسانسور از مردم گرفته می‌شود معمولا به آنچه که در قراردادهای بین شرکت‌های آسانسور و مالکین یا پیمانکاران قید شده،  عمل نمی‌شود و بنابراین خواسته شده برای امسال قراردادها به صورت مجانی در اداره کل استاندارد ثبت شود تا بازرسان اداره و انجمن آسانسور جنس مورد استفاده در آسانسور را با آنچه در قرارداد آمده مورد بررسی قرار دهند.

مدیر کل استاندارد استان یزد با بیان اینکه با توجه به هزینه بالای بازرسی آسانسور ، تعداد نوبت بازرسی به 4.5 نوبت برای امسال کاهش یافته است، ادامه داد: هزینه بازرسی برای بیشتر از سه نوبت به عهده سازنده آسانسور گذاشته است که نتیجه بسیار خوبی در استان به همراه دارد و سازندگان آسانسور نیز در ساخت آن دقت بیشتری را به کار می‌برند.

ماجدی افزود: از کل دستگاه‌های اجرایی استان به خصوص دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها درخواست شده که دستگاه‌ها و آسانسورهای خود را استاندارد سازی کنند و گواهی استاندارد داشته باشند و همچنین تمام زمین‌های بازی و تجهیرات بازی استاندارد شود که جهانی شدن یزد و حضور توریست‌ها در یزد اهمیت این موضوع را بیشتر نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در زمینه استانداردسازی زمین و تجهیرات بازی با نمایندگان آموزش و پرورش، اداره بهزیستی، اداره ورزش و جوانان و برخی از دانشگاه‌های استان جلسه برگزار شده است، تصریح کرد: اهتمام داریم که تمام تجهیزات بازی استاندارد سازی شود و برای اولین بار شرکت بازرسی معتبر دراین زمینه در یزد مستقر شده و به شهرداری‌ها و همچنین دانشگاه‌هایی که وسیله بازی دارند این موضوع را اعلام کردیم.

انتهای پیام/ 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان