محتوا محتوا

رئیس اداره راهداری تفت خبر داد


رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تفت گفت: : تاکنون 80 درصد خاک برداری پروژه اصلاح گردنه علی آباد انجام که امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده عملیات اصلاح این گردنه به اتمام برسد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت از پیشرفت 60 درصدی پروژه اصلاح گردنه علی آباد خبر داد و گفت: اصلاح و بهسازی باند قدیم محور گردنه علی آباد در ادامه پروژه بزرگ ساخت بزرگراه تفت- ابرکوه در حال انجام است.

غلامرضا فلاح، افزود: بهسازی بانه قدیم گردنه علی آباد تفت در قالب اصلاح تراشه گردنه به طول یک کیلومتر در حال انجام است که از تابستان شده و همچنان نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به ریزش این گردنه در فروردین ماه گذشته و بسته شدن شبانه مسیر، خاطرنشان کرد: خطرات ریزشی گردنه بویژه در فصل زمستان باعث شده تا این پروژه با هدف ایمن سازی و اصلاح تراشه و کاهش کد ارتفاعی محور انجام شود.

رئیس اداره راهداری تفت خاطرنشان کرد: تاکنون 80 درصد خاک برداری پروژه اصلاح گردنه علی آباد انجام و چند مرحله انفجارات صورت گرفته است که امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده عملیات زیرسازی، آسفالت، نصب تابلو  و خطکشی انجام و پروژه به اتمام برسد.

فلاح با بیان اینکه ساخت بزرگراه تفت-ابرکوه از محل اعتبارات ملی آغاز و در حال انجام است، اذعان داشت: این پروژه ملی تاکنون 90 درصد پیشرفت داشته که با پایان بهسازی و اصلاح گردنه علی آباد و همچنین ساخت میدان ورودی شهر تفت از سمت مزرعه میرسیدمحمد به اتمام خواهد رسید.

وی در رابطه با پروژه اصلاح ورودی شهر تفت نیز گفت: طرح اصلاح و ایجاد میدان در ورودی شهر تفت از سمت محله میرسیدمحمد در ادامه پروژه ملی ساخت بزرگراه تفت-ابرکوه انجام خواهد شد که پیمانکار آن مشخص و در اوایل سال آینده، اجرای آن آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/م*

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.