محتوا محتوا

مدیر کل اوقاف استان یزد خبر داد


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از برپایی 7 موکب از طرف امامزادگان استان و اطعام 700 هزار نفر در ایام اربعین خبر داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از یزدامروز؛ حجت الاسلام حسین زارع زاده گفت: اعضای هیئت امنای امامزادگان و خادمین بقاع متبرکه استان یزد با برپایی 7 موکب در مرز چدابه و شهر کربلا  به زائران حضرت سید الشهدا (ع) خدمت رسانی می کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان افزود: برنامه خدمت رسانی با محوریت موکب امامزاده شاهزاده فاضل برنامه ریزی شده است و در مجموع 400 نفر به عنوان خادم الحسین در موکب های کربلا و مرز چذابه خدمت می کنند.

وی افزود در فضای موکب آستان مقدس امامزاده شاهزاده فاضل (ع) یزد توزیع 35 هزار اطعام در روز اول انجام می شود و تا 120 هزار اطعام در روز اربعین خواهد رسید که به طور میانگین از دهم تا بیست و دوم ماه صفر بالغ بر 700 هزار وعده غذایی اطعام صورت می گیرد.

زارع زاده همچنین با اشاره به تنوع غذایی موکب امامزاده شاهزاده فاضل (ع) افزود: حتی برای افرادی که نیاز به غذای خاص دارند وعده غذای رژیمی مانند شوربا ، سوپ ، آش و آب گوشت تدارک دیده شده است.

وی همچنین گفت: برای پشتیبانی از بحث اطعام 350 هزار بسته غذای آماده بسته بندی شده تدارک دیده شده که در روز های منتهی به اربعین توزیع خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: در موکب الرضا (ع) شاهزاده فاضل (ع)  یک دستگاه نانوایی مستقر می شود که روزانه 90 هزار نان ماشینی لواش را پخت می کند.

وی فعالیت این موکب به عنوان ستاد گمشدگان و راهنمای زائران را یادآور شد و تاکید کرد: همراه این گروه همچنین 28 پزشک حضور دارد که در شهر کربلا و در محل موکب امامزاده شاهزاده فاضل (ع) مستقر هستند.

مدیر کل اوقاف استان همچنین از توزیع 90 هزار بسته آب بهداشتی به صورت روزانه خبر داد و اظهار داشت: برای تدارک انواع سوپ و آش در این موکب 54 تن انواع سبزی خام و 5 تن شلغم به کربلا ارسال شده است.

وی هچنین از خدمت رسانی امامزاده جعفر (ع) یزد با برپایی چایخانه در شهر کربلا خبر داد و افزود: گروه خدام این امامزاده جمعه این هفته اعزام خواهند شد.

زارع زاده همچنین با اشاره به موکب امامزاده سید جعفر محمد (ع) افزود: این موکب نیز خلا اسکان زائران در شهر کربلا را جبران خواهد کرد و روزانه 600 نفر را در خود اسکان می دهد.

وی همچنین از ایجاد فضای فرهنگی در موکب این امامزاده با حضور سخنرانان و مداحان کشوری خبر داد و افزود: با همکاری صدا و سیمای مرکز یزد نیز قرار است بخشی از این برنامه ها پوشش تصویری داده شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد افزود: همچنین اسکان روزنه 500 نفر  در موکب امامزاده سید البوالقاسم بیده شهرستان میبد ، انتقال40 تن آرد و پخت روزانه 15 هزار نان در موکب امامزادگان سید احمد و سید محمود (ع) مهردشت ابرکوه از دیگر برنامه های موکب امامزادگان استان در مراسم پیاده روی اربعین می باشد.

وی در پایان اضافه کرد: بخش عمده ای از هزینه های این برنامه به صورت مردمی و خیّری صورت می گیرد و بخش دیگری نیز از محل عواید موقوفات مرتبط هزینه خواهد شد.

گفتنی است موکب الرضا امامزاده شاهزاده فاضل در محل ساختمان وزارت الصحه جنب کنسول گری سابق ایران در شهر کربلا، موکب امامزاده سید جعفر محمد (ع) در محل تل زینبیه ، موکب امامزاده جعفر (ع) در خیابان طویرج و هزار و هشتصد متری حرم حضرت عباس (ع) ، موکب امامزادگان سید احمد و سید محمود مهر دشت ابرکوه در مرز چذابه و تل زینبه شهر کربلا و موکب امامزاده سید ابوالقاسم بیده میبد در باب القبله شهر کربلا به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی خواهند کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.