محتوا محتوا

تشریح اقدامات محرومیت زدایی سپاه تفت در گفتگو با فرمانده ناحیه بسیج تفت؛


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تفت به تشریح اقدامات محرومیت زدایی سپاه تفت در سال 1395 پرداخت و گفت: بیش از 30 واحد تولیدی و کار آفرینی در راستای اقتصاد مقاومتی توسط این نهاد ایجاد و یا راه اندازی مجدد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت با تشریح اقدامات محرومیت زدایی سپاه در سال 1395 پرداخت و گفت: اقدامات محرومیت زدایی سپاه تفت در چهار بخش اردوی های جهادی، راه اندازی واحد های تولیدی در راستای اقتصادمقاومتی، اعزام تیم های تخصصی پزشکان به مناطق محروم و خدمات بسیج مهندسین و کشاورزان انجام شده است.

سرهنگ «علیرضا  زارع» در ادامه اذعان داشت: 15 گروه جهادی شامل 350 نفر در سال 1395 به اردوهای جهادی در شهرستان تفت اعزام شده اند که در این اردوها 18 مورد تعمیر خانه محرومین، 5 مورد مرمت و ساخت مسجد، 1 مورد تعمیر خانه عالم، 1 مورد تعمیر خانه پدر شهید و همچنین اقدامت دیگر نظیر ترویج اقتصاد مقاومتی، لایروبی استخرهای ذخیره آب، رنگ آمیزی جداول روستایی با هزینه بالغ بر 35 میلیون تومان برای جهادگران توسط سپاه تفت صورت گرفت.

وی همچنین از راه اندازی بیش از 30 مورد طرح اقتصاد مقاومتی در سال 1395 در تفت خبر داد و گفت: در سال 1395،  30 طرح اقتصاد مقاومتی شامل واحد تولیدی و کار آفرینی با اعتباری بالغ بر 550 میلیون تومان از محل اعتبارات وام های بسیج سازندگی راه اندازی شد.

زارع با بیان اینکه راه اندازی این طرح ها  بالغ بر 850 نفر ایجاد اشتغال داشته است،  ادامه داد: در این راستا 7 مزرعه پرورش شتر مرغ، 8 طرح بهره وری از زنبور عسل، 2 واحد تولید و پرورش بلدرچین، 2 واحد صنایع دستی، 9 واحد کارگاه قالیبافی، 1 واحد پرورش ماهی و 5 واحد دام سبک و سنگین با حمایت های سپاه ایجاد یا مجددا راه اندازی شد.

فرمانده ناحیه بسیج تفت اعزام تیم بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم شهرستان تفت را از دیگر اقدامات سپاه بیان کرد و گفت: در سال 1395،  پنج اکیپ تخصصی بسیج جامعه پزشکی شامل 20 پزشک متخصص به 9 مرکز روستایی شهرستان تفت اعزام شدند.

وی اضافه کرد: در این تیم ها تخصص های زنان و زایمان، اطفال، چشم، دندان، گوش و مجاری اداری حضور داشتند که با همراهی پرستار، دکتر عمومی و داروساز بالغ بر 1500 نفر را ویزیت و از خدمات بهره مند کردند.

زارع در ادامه به خدمات بسیج مهندسین و کشاورزان هم اشاره ای داشت و بیان کرد: برگزاری 4 همایش بزرگ شهرستانی با موضوعات علمی کردن کشاورزی، کاشت و داشت و برداشت زعفران، مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای و صنایع تبدیلی و تکمیلی انار از جمله مهمترین اقدامات این قشر از بسیج به ویژه برای روستائیان بوده است.

وی برگزاری کلاس های آموزشی با بیش از 20 عنوان، حضور مبارزه با کک و کنه در روستاهای حیدر آباد و غیاث آباد، سمپاشی آفات گیاهی در دهستان سخوید و بنادکوک را از دیگر اقدامات بسیج مهندسین شهرستان تفت دانست.

انتهای پیام/م*

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.