محتوا محتوا

مدیرکل حفظ آثار استان یزد خبرداد


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد گفت: این مرکز در ایام الله دهه مبارک فجر همراه با مراکز فرهنگی 9 استان دیگر با حضور رئیس کل ستاد نیروهای مسلح کشور، افتتاح می‌شود.

به گزارش صبح تفت، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، از افتتاح مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان یزد در آینده نزدیک خبر داد.

سرهنگ محمد رجبی گفت: این مرکز ان‌شاءالله در ایام الله دهه مبارک فجر همراه با مراکز فرهنگی 9 استان دیگر با حضور رئیس کل ستاد نیروهای مسلح کشور، بصورت ویدئو کنفرانس، افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: این مرکز فرهنگی دارای مساحت 20هزار متری است که تجهیزات و ادوات نظامی سبک و سنگین را در معرض تماشای عموم مردم قرار خواهد داد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد، بیان داشت: این مجموعه دارای 4 گالری است. گالری «توحید» که به توکل کردن رزمندگان اسلام به خدای متعال و ائمه اطهار اشاره دارد، گالری دوم «ولایت» نام دارد که نقش رهبری و بزرگان کشور را در دفاع مقدس نمایان می‌کند، گالری سوم که «مجاهدت» نام دارد نقش و توان تیپ الغدیر و سایر یگان‌ها و سازمان‌ها در دفاع مقدس و همچنین توان دشمن را در زمینه های مالی و نظامی به نمایش می‌گذارد و گالری آخر که متغییر است و موضوعات آن بصورت مناسبتی تغییر خواهد پذیرفت.

رجبی افزود: محوطه این مرکز از آثار هنری بر روی دیوارها، ماکت، مجسمه و تندیس 8 سردار دفاع مقدس تیپ  الغدیر استان یزد تزئین شده است.

وی در پایان عنوان کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان یزد جنب پارک آزادگان منطقه صفائیه یزد واقع شده و آغاز ساخت این پروژه از سال1386 انجام شده که 11 میلیارد تومان هزینه به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام / ا.م
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.