محتوا محتوا

نوروز 97؛


یکی از مصداق‌های مهمان‌نوازی ایرانی را می‌توان در اقامتگاه‌های بوم ‌گردی دید؛ اقامتگاه های بوم گردی تفت ظرفیت ویژه ای برای معرفی این خطه را مهیا کرده است.

fه گزارش خبرنگار صبح تفت، مهمان‌نوازی ایرانی که در خون هر ایرانی جریان دارد و با تغییر جغرافیای اقلیمی و قومی رنگ و بوی دیگری به خود می‌گیرد از جمله جذابیت‌ّهایی است که گردشگران خارجی را مجذوب ایران می‌کند.

نشستن دور یک سفره، نوشیدن چای و دم‌ نوش، صرف میوه و بهره گیری از آداب و رسوم میزبانی ایرانی، تعارف‌های پی در پی جهت ارج نهادن به میهمان، از جمله مواردی است که گردشگران خارجی را به نوعی نمک گیر مهمان‌نوازی ایرانی می‌کند.

یکی از مصداق‌های مهمان‌نوازی ایرانی را می‌توان در اقامتگاه‌های بوم ‌گردی دید. نزدیک به دو دهه از تاسیس این اقامتگاه‌ها در ایران می‌گذرد و با رشد صنعت گردشگری و استقبال گردشگران داخلی و خارجی از گردشگری بومی، تبدیل به یکی از ظرفیت‌های اقتصادی و سیاست‌های کلان کشور شده‌ است.

تاسیس اقامتگاه بوم گردی با هدف توسعه پایدار، احیا ارزشهای بومی و سنتی، حفظ محیط زیست و کمک به اقتصاد جامعه محلی امکان یافت و این مهم از ارکان تاثیر گذار در تاسیس و فعالیت در این حوزه به شمار می‌رود

در شهر تفت سه اقامتگاه بوم گردی در محله های راحت آباد و تل مختار شهر تفت و همچنین روستای اسلامیه قرار دارد که از مهمترین آن ها اقامتگاه نار تی تی و باغ دو سرو می باشد.

 

 

نارتی تی

اقامتگاه بوم گردی نار تی تی در شهرستان تفت واقع شده است. این خانه سنتی در سال 1290 ساخته شده و دارای 6 باب اتاق است که برخی از اتاق ها کاهگلی می باشند. حیاط و باغ موجود در این اقامتگاه فضای آرام و دلنشینی را برای گذراندن اوقات مهمانان فراهم کرده است.

این مجموعه توسط زوج خوش ذوق و توانمند زردشتی مدیریت می شود؛ در ایام مختلف سال بویژه نوروز پذیرای جمع کثیری از مسافران و گردشگران است.

 

باغ دو سرو

مجموعه بوم گردی، اقامتی و توریستی «باغ دو سرو تفت» با اینکه مدت زیادی از افتتاح آن نگذشته است اما مورد استقبال مسافران، گردشگران و حتی مردم خود شهر تفت قرار گرفته است

این اقامتگاه یکی از سه اقامتگاه های بوم گردی شهرستان تفت است که به همت بخش خصوصی راه اندازی شده است.

ساختمان این مجموعه تفریحی و گردشگری قدمتی حدود 150 سال دارد که خرید و راه اندازی آن مبلغ 1میلیارد و 500 میلیون تومان برای سرمایه گذار هزینه داشته است.

«باغ دو سرو» در کنار دو درخت سرو در محله باغ مورتین شهر تفت قرار دارد که با ظرفیت خوابگاهی 35 نفر در حال استقبال از میهمانان نوروزی باغشهر تفت است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.