محتوا محتوا

خطیب جمعه تفت:


امام جمعه تفت گفت: وقوع این دست بحران ها در چند سال اخیر و ایجاد مشکلات ابتدایی نشان داده است که آنگونه که باید مدیریت بحران کشور برای چنین حوادثی آماده نیست.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، نماز جمعه این هفته شهر تفت به مناسبت سالروز شهادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و سبط اکبرش(ع) به امامت امام جمعه تفت در مسجد امام حسن مجتبی(ع) شهر تفت برگزار شد.

امام جمعه تفت در خطبه های این هفته نمازجمعه با یادآوری حادثه دلخراش و جانکاه زلزله در غرب کشور گفت: وقوع زلزله بزرگ در کرمانشاه که موجب کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان کرد ما در این استان شد همه ایران اسلامی را در غم و اندوه فرود برد.

حجت الاسلام «ابوالقاسم غفوری» افزود: با پیام سریع و کامل مقام معظم رهبری در همان ساعات اولیه این حادثه مسئولان دولتی، نیروهای مسلح و ارتش و سپاه با حضور همه جانبه خود به یاری حادثه دیدگان شتافتند و مدیریت خوبی در این بحران انجام گرفت.

وی با اشاره به برخی از بی نظمی ها و عدم آمادگی برای چنین حوادثی، اذعان داشت: وقوع این دست بحران ها در چند سال اخیر و ایجاد مشکلات ابتدایی نشان داده است که آنگونه که باید مدیریت بحران کشور برای چنین حوادثی آماده نیست لذا مسئولان دولتی باید با برنامه ریزی آمادگی بیشتری برای این بحران ها داشته باشند.

خطیب جمعه تفت با اشاره به ایجاد موج همراهی و همدلی اقشار مختلف مردم برای کمک به حادثه دیدگان، گفت: همراهی و کمک به زلزله دیدگان توسط آحاد مردم ایران از همان ساعات ابتدایی در نوع خود بی نظیر است که نشان دهنده جلوه های انسان دوستانه و حس نوع دوستی ملت ایران است که امیدواریم تا آخرین مراحل این سنگ تمام گذاشتن ادامه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات خصمانه عربستان برای ایجاد ناآرامی در منطقه اشاره کرد و گفت: عربستان در بدترین شرایط سیاسی قرار دارد و نمی داند که باید برای حفظ خود چه کند و به همین خاطر به دنبال توطئه و ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی است تا جایگاه خود از این وضعیت متزلزل نجات دهد.

حجت الاسلام غفوری افزود: کشاندن سعد حریری به عربستان و وادار کردن وی به استعفا به خاطر ضربه به مقاومت اسلامی و حزب الله لبنان و ایجاد اختلاف در این کشور است.

ضرورت توجه ویژه دولت به امر ازدواج و شهادت امام رضا(ع) از دیگر محورهای خطبه های نمازجمعه تفت بود.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.