محتوا محتوا

اهدای خون 350 نوع‌دوست یزدی برای کرمانشاه؛


مدیرکل سازمان انتقال خون استان یزد با قدردانی از مردم یزد برای اهدای خون به زلزله‌زدگان غرب کشور گفت: از آنان درخواست داریم که از مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون خودداری کنند.

به گزارش صبح تفت به نقل از یزد رسا، مدیرکل سازمان انتقال خون استان یزد ضمن قدردانی از حضور مردم شریف یزد در پایگاه‌های این سازمان جهت اهدای خون به زلزله‌زدگان غرب کشور گفت: از روز گذشته و با اعلام خبر ناگوار وقوع زمین‌لرزه در استان کرمانشاه و استان‌های غربی در حدود 350 نفراز مردم نوع‌دوست و متدین یزد در پایگاه‌های انتقال خون جهت اهدای خون حضور یافتند که از این تعداد 175 نفر موفق به اهدای خون شده و 100 نفر نیز خون اولی بوده که از آن‌ها نمونه گرفته‌شده است.
نقي تقوایی اضافه کرد: با توجه به وضعیت خوب استان درزمینهٔ انباشت خون و فراورده‌های خونی و عدم اعلام نیاز از سوی استان‌های غربی کشور؛ ضمن احترام به حس نوع‌دوستی هم استانی‌های عزیز از آنان درخواست داریم که از مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون خودداری کرده و به سایت سازمان به نشانی http://www.yazdbto.ir/ مراجعه و با ثبت‌نام اینترنتی در این سایت در نوبت مقرر جهت اهدای خون اقدام کنند.
وی همچنین در واکنش به درج خبر اعلام نیاز نسبت به گروه‌های خونی «o» در فضای مجازی هم گفت: الحمدالله در این گروه خونی نیز در حال حاضر وضعیت مطلوبی وجود دارد.
تقوایی تأکید کرد: با توجه به وضعیت مطلوب استان درزمینهٔ خون و فراورده‌های خونی اهدای خون در شرایط فعلی، از یزدی‌های عزیز می‌خواهیم ما را در فصل زمستان که نیاز بیشتری به خون و فراورده های خونی  وجود دارد یاری نمایند.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.