محتوا محتوا

مدعیان قانونگرایی بازهم ...؛


یکی از اصلاح طلبان تفتی که در نامه ای سرگشاده حاکمیت نظام را زیر سئوال برده بود با بیان خاطره ای از زمان بازداشت خود به تسمخر جمهوری اسلامی پرداخته و گفته است این کشور مسئولانی می خواهد که خاطره بگوید و خوش باشند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، اصلاح طلبان که معتقد بودند با ثبت‌نام تعداد زیادی از شخصیت‌های عضو این جریان دیگر شورای نگهبان نخواهد توانست وظیفه خود را به خوبی انجام داده و در نتیجه بسیاری از افرادی که در شرایط طبیعی نمی‌توانند از سد شورای نگهبان عبور کنند خواهند توانست به مجلس راه یابند. 

با قاطعیت شورای نگهبان و رد و یا عدم احراز صلاحیت اشخاص فاقد صلاحیت آنان که دیروز به صورت فله‌ای در انتخابات ثبت‌نام کرده بودند علاوه بر جو‌سازی و حمله به شورای نگهبان سیاست شکایت فله‌ای را در پیش گرفته‌اند تا در صورت رد این شکایات از سوی شورای نگهبان جوسازی خود را تشدید کنند.

اما اصلاح طلبان علاوه بر این شکایت فله ای به دنبال برنامه ای هستند که به هیچ وجه شرایط پیش آمده برای تصاحب حتی یک کرسی مجلس را از دهند.

یارگیری از حریف و یا به معنای صحیح تر ائتلاف با اصولگرایان معتدل برنامه ای است که اصلاح طلبان مدت ها قبل از انتخابات دنبال می کردند بدین معنا که هرکسی سیاست‌های خارجی و داخلی دولت را قبول دارد و معتدل است و از افراط دوری می‌کند جزو یاران ماست.

چهره های این جناح بارها در مصاحبه هایشان بر این موضع تاکید کرده اند؛ اولین بار محمدرضا عارف بود که تز ائتلاف اصلاح طلبان و اصولگرایان برای انتخابات مجلس را داد. عارف دی ماه سال ۹۲ در جمع دانشجویان دانشگاه تهران صحبت از تشکیل ائتلافی بین اصولگرایان و اصلاح طلبان کرد که  سخنان او از جانب اصولگرایان اعلام آمادگی پیش از موعد برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی تعبیر شد.

اصلاح طلبان حوزه انتخابیه تفت و میبد نیز با برگزاری جلسات خصوصی 3 و4 نفره با کاندیداهای نزدیک به تفکرات اصلاح طلبی به دنبال گزینه مناسب خود برای ائتلاف، گرفتن امتیاز و تحمیل شرایط به وی هستند.

اصلاح طلبان تفت و میبد در جلسه مشورتی اخیر خود با دلگرمی به هواداران به این لحن که«ما فقط چند کپی دادیم» به تحقیر و تنزل روند انتخابات پرداختند.

یکی از اصلاح طلبان تفتی نیز که رد صلاحیت شده و در نامه ای سرگشاده حاکمیت نظام را زیر سئوال برده بود در این جلسه با بیان خاطره ای  از زمان بازداشت خود به تمسخر جمهوری اسلامی پرداخته و گفته است این کشور مسئولانی می خواهد که خاطره بگویند و خوش باشند.

با این موضع گیری ها در واقع افکار عمومی نسبت به درستی رای شورای نگهبان اطمینان یافتند چرا که نامزدی که قرار است قانون گذار شود تنها چند روز بعد از ژست های قانونی با تمسخر یک نهاد و روند قانونی ثبت نام در انتخابات مجلس را در حد دادن چند فتوکپی تنزل می دهد و رای شورای نگهبان را به سخره می گیرد.

چه بسا همانند سال 88 بعد از شکست در انتخابات این روحیه قانون گریزی نمایان می شد و با یدتر از آن بعد از  حضور در مجلس، رفتاری همانند بسیاری از وکیل الدوله ها برای توجیه اشتباهات سیاسیون از آن ها سر می زد.

چه خوب که با درایت شورای نگهبان از نفوذ چنین افرادی با چنین روحیه ای به انتخابات و در ادامه مجلس شورای اسلامی جلوگیری شد.

اینگونه مواضع و صحبت ها، کار شورای نگهبان را برای بررسی اعتراضات راحت تر می کند چراکه حقیقت پشت پرده و افکار مدعیان اعتقاد به نظام و ولایت فقیه با اینگونه عقده گویی ها برملا خواهد شد.

انتهای پیام/م*

 
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


حبیب
اولا چرا نویسنده این اراجیف خودش رو معرفی نمیکنه؟
ثانیا واقعا فکر کردید که آیا واقعا بین مطالب مقدم وموخر شما واستدلالات واستنتاجات تان ارتباطی منطقی باشد؟
خاطره گویی کجایش میتواند باعث تبیین افکار فرد ومحکومیت در نزد افکار عمومی شود ؟فکر میکنید مردم از اینهمه رد صلاحیت حس خوبی دارند؟
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ ۰۸:۳۶