محتوا محتوا

خطیب جمعه نصرآباد:


امام جمعه موقت دهستان نصرآباد تفت گفت: بنیان معنوی و نگاه الهی انقلاب اسلامی ایران مهمترین ویژگی و وجه تمایزی است که انقلاب اسلامی را از سایر انقلاب و تحولات متمایز می کند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، امام جمعه موقت دهستان نصرآباد تفت در خطبه های این هفته نماز جمعه با تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) گفت: حوادث و اتفاقات تاسف بار بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) نشان دهنده دنیا طلبی عده خواص بود که فقط به ظاهر و اسم دیندار بودند.

حجت الاسلام شریفی افزود: حضرت زهرا(س) اولین شهیده راه ولایت بود که با ایثار و فداکاری الگویی را برای تاریخ ترسیم کرد تا چراغ راهی برای بشریت باشد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان یزد، همچنین 12 بهمن سالروز ورود امام خمینی(ره) به کشور و آغاز ایام الله دهه جر را یادآور شد و گفت: روند پیروزی انقلاب اسلامی از 12 بهمن تا 22 بهمن سال 1357 تسریع پیدا کرد و به نتیجه رسید.

وی به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: یکی از نتایج و آثار مهم پیروزی انقلاب اسلامی این بود که جوانان میهن اسلامی ما خودشان را باور کردند اما تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی این مرتب بر سر جوانان ما زده می شد که شما نمی توانید پیشرفت کنید؛ هوا و فضا یکی از عرصه های پیشرفت کشور ما به برکت انقلاب اسلامی است که اکنون رتبه نهم دنیا را در این زمینه داریم.

خطیب جمعه موقت نصرآباد، همچنین به تبیین تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های جهان پرداخت و گفت: انقلاب های نظیر انقلاب فرانسه، روسیه و الجزایر از جمله حوادثی بود که همزمان و معاصر با انقلاب اسلامی شکل گرفت اما این انقلاب ها پس از مدتی از مسیر اصلی خود منحرف شد.

وی اضافه کرد: بنیان معنوی و نگاه الهی انقلاب اسلامی ایران مهمترین ویژگی و وجه تمایزی است که انقلاب اسلامی را از سایر انقلاب و تحولات متمایز می کند؛ امروز 40 سال از انقلاب اسلامی می گذرد و آرمان های انقلاب امروز در عراق و سوریه دیده می شود.

شریفی،خاطرنشان کرد: امروز شاید کمبودها و مشکلاتی وجود داشته اما ما نباید فراموش کنیم در این 4 دهه دشمنان ما از هیچگونه دشمنی دریغ نکرده اند اما همانگونه که مقام معظم رهبری نوید دادند ملت ایران از مشکلات عبور خواهد کرد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.