محتوا محتوا

صبح تفت گزارش می دهد


میزان استقبال دانش آموزان تفتی از کلاس های اوقات فراغت فصل تابستان نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، تابستان فصل مناسب و ویژه ای برای جوانان، نوجوانان و دانش آموزان است تا اوقات فراغت خود را به یادگیری حرفه های مختلف هنری و... بپردازند.

در شهرستان تفت مجموعه و دستگاه های گوناگون با برگزاری کلاس های مختلف هنری، علمی، قرآنی و ... برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برنامه ریزی کرده اند.

*برگزاری 13 عنوان کلاس هنری و ادبی توسط کانون پرورش فکری تفت

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت از برگزاری 13 عنوان کلاس آموزشی خبر داد و گفت: این مجموعه برای ایام تابستان در رشته های رباتیک، نجوم، حافظ خوانی، موسیقی، کودک، سنتور، کیبورد، عکاسی و... کلاس آموزشی تدارک دیده است.

«سمیه فلاح» با بیان اینکه تاکنون بیش از 100 نفر در این کلاس ها ثبت نام و شرکت می کنند، افزود: کلاس ها از تاریخ 10 تیر ماه آغاز و تا 20 شهریور ادامه خواهد داشت و علاقه مندان می تواند برای ثبت نام با شماره 32632030 یا به آدرس تفت شهرک قدس میدان شورا کوچه ایمان مراجعه کنند.

وی برگزاری اردو، بازدید از موزه و امکان گردشگری را از دیگر برنامه های این کانون برای هنر جویان اعلام کرد. 

*برگزاری طرح نشاط معنوی ویژه ایام تابستان با حضور 300 نفر

رییس اداره اوقاف و امور خیریه تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت اظهار داشت: طرح نشاط معنوی برای چندمین سال پیاپی در مراکز قرآنی و فرهنگی 5 بقعه متبرکه امامزاده «سیدابوالقاسم نصرآباد»، امامزاده «علی بن محمد بنادکوک»، امامزاده«پیر برحق دره سیر»، امامزاده «سید محمد رشکوئیه» و امامزاده «سیدنظام الدین بخ» برگزار می شود.

حجت الاسلام «محمدعلی فلاح» افزود: در طرح نشاط معنوی امسال  کلاس های روخوانی، روانخوانی، تجوید و حفظ قرآن کریم با حضور 300 نفر در حال برگزاری است و تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.*حضور 593 دانش آموز در کلاس های اوقات فراغت آموزش و پرورش تفت

معاون فرهنگی پرورشی اداره آموزش و پرورش تفت نیز در گفتگو با خبرنگار صبح تفت از برگزاری کلاس های اوقات فراغت ویژه دانش آموزان با حضور 593 نفر خبر داد و گفت: کلاس های اوقات فراغت آموزش و پرورش تفت در بیش از 15 رشته شامل نقاشی، خوشنویسی، موسیقی، سفره آرایی، شیرینی پزی، زبان، قرآن، اوریگامی، کامپیوتر، فتوشاپ، ژله، بافندگی، نمد دوزی، سرمه دوزی و...  در حال برگزاری است.

«ابوالفضل شبانی» بابیان اینکه استقبال از این کلاس ها نسبت به سال گذشته رشد دوبرابری داشته است، افزود: این کلاس ها در کانون فرهنگی تربیتی ولایت شهر تفت ویژه پسران، کانون شهید مطهری ویژه دختران و در 5 پایگاه روستایی مدارس در علی آباد، اسلامیه، دهشیر و نصرآباد در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: افتتاحیه این کلاس ها هفته گذشته در کانون ولایت تفت برگزار و اختتامیه آن در شهریور ماه خواهد بود و برنامه هایی نظیر استخر، اردو و گردش علمی از جمله برنامه های جانبی این کلاس خواهد بود. 

*حضور بیش از 250 نفر در کلاس های قرآنی سازمان تبلیغات تفت

مسئول واحد قرآنی سازمان تبلیغات تفت اظهار داشت: 11 کلاس  قرآنی این اداره در 4 موسسه قرآنی در سطح شهرستان تفت در حال برگزاری است.
«سید علیرضا امامی» افزود: این کلاس ها با حضور بیش از 250 نفر در موضوعات تفسیر، حفظ، روخوانی و روانخوانی قرآن کریم برگزار می شود.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.