محتوا محتواهیئت عاشقان بقیع هیئت محله ای و محله گرایی نیست و از همه بزرگان هیئت‌ها دعوت شده است تا در امور مختلف هیئت سهیم باشند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، اولین نشست خبری مسئولان هیئت عاشقان بقیع شهرستان تفت عصر پنج شنبه با مسئولان این هیأت برگزار شد.

«سید مرتضی میربابایی» مسئول هیأت عاشقان بقیع در این نشست اظهار کرد: هیئت عاشقان بقیع شهرستان تفت در سال 1388 تحت عنوان کانون فرهنگی و مذهبی با هدف ترویج معارف قرآنی و فرهنگ عاشورایی آغاز به کار کرد و فعالیت‌های زیادی نظیر برگزاری سفرهای زیارتی کربلا و مشهد و برگزاری همایش‌های بزرگ هنری و مذهبی چون نمایش «چه کسی مرا یاری می کند؟»، «ردای سرخ خورشید» و «بانوی آفتاب» داشته است

میربابایی افزود: همچنین تاکنون خدمات فیلم برداری و عکاسی از مراسم برای اعضا و مراسمات و همایش های شهرستان داشته است.

وی ادامه داد: هیأت عاشقان بقیع تفت تاکنون در فعالیت‌ها و خدمات ورزشی مانند گرفتن سانس استخر، ارائه سالن ورزشی برای فوتبال و فوتسال به صورت نیم بها برای اعضا صورت گرفته است و چندین بار از اعضای فعال هیئت تقدیر شد و جوایز مانند سفر کربلا و مشهد به آن‌ها اهدا شده است.

 

عاشقان بقیع؛ اولین هیئت جامع شهرستان تفت

مسئول هیأت عاشقان بقیع تصریح کرد: در تاریخ 25 آبان امسال با توجه به حضور پرشور جوانان مذهبی و نیروی انسانی قوی که عاشقان بقیع داشت سبب شد تا مسئولان این هیأت، عاشقان بقیع را به عنوان یک هیئت مستقل، جامع و رسمی به ثبت برسانند که هیئت سعی دارد در دو شاخه هیئت جامع قرآنی و هیئت جامع مذهبی هدف گذاری کند و علاوه بر فعالیت‌های قرآنی و برنامه‌های مذهبی به سمت خدمات رفاهی و تفریحی نیز گام بردارد.

میربابایی افزود: طرحی که هیئت عاشقان بقیع شهرستان تفت در دستور کار دارد، طرح تجمیع هیئت‌ها و جلسات قرآنی در قالب مجمع جامع قرآنی شهرستان تفت به صورت هفتگی است که با مشورت دوستان قرار شده است که این جلسات با نام شهید مهاجر الی الله حاج حسن دانش برگزار شود. از سوی دیگر هیئت به دنبال استعداد یابی و پرورش نخبگان قرآنی و پس از آن حمایت صفر تا صد از آن‌ها است.

وی ابراز کرد: همچنین ایجاد محفل قرآنی، مسابقات و رقابت‌های جذاب قرآنی برای اینکه جوانان جذب قرآن شوند و به سمت قرآن و علوم قرآنی گرایش پیدا کنند از دیگر برنامه‌های هیئت است.

میربابایی  گفت: علاوه بر آن هیئت کمیته ای را برای جذب منابع مالی و هدایت کمک خیرین به فعالیت‌ها و کارهای قرآنی تشکیل داده است تا همه خیرین این سرمایه را به سمت علوم قرآنی هدایت کنند.

مسئول هیأت عاشقان بقیع اذعان کرد: تشکیل اتاق فکر برای اولین بار در شهرستان که متشکل از نخبگان و فعالان عرصه قرآنی است نیز از دیگر برنامه‌هایی است که هیئت عاشقان بقیع شهرستان تفت برای ان برنامه مفصل و کامل دارد.

میربابایی  در خصوص فعالیت های ورزشی این هیأت گفت: ارائه سالن‌های ورزشی برای ورزش‌هایی مانند فوتبال، فوتسال و والیبال تا چهل درصد تخفیف که هم اکنون سالن مجزایی در اختیار هیئت است و هیئت اعلام آمادگی کرده است تا آن را در اختیار دیگران قرار دهد.

مسئول هیأت عاشقان بقیع ابراز کرد: ارائه سانس استخر ویژه آقایان و بانوان تا چهل درصد تخفیف، برگزاری تورهای کوهنوردی، برگزاری همایش‌های پیاده روی خانوادگی، برگزاری دوره‌های آموزشی شنا، سوارکاری و پرورش اسب در سطح شهرستان تفت از دیگر برنامه‌ها و کارهایی است که هیئت عاشقان بقیع شهرستان تفت تدارک دیده است.

 

گام بزرگ هیئت به سمت برنامه‌های تفریحی و رفاهی

وی  ارائه خدمات تفریحی و رفاهی ویژه اعضای هیأت را از برنامه های مهم هیأت عاشقان بقیع عنوان کرد و ادامه داد: یک طرح جامعی هیئت در زمینه مباحث تفریحی دارد. عقد قرار داد با اماکن رفاهی، فروشگاهی و تفریحی و مراکز تجاری که مطابق با خدماتی که خانه کارگر یزد در حال اجرای آن است انجام می‌شود.

میربابایی افزود: ارائه خدمات صفر تا صد جهت برگزاری مراسم‌ها و همایش‌ها، برگزاری مراسم ازدواج از گل زدن ماشین گرفته تا سالن برگزاری مراسم، ارائه خدمات صفر تا صد بعد از فوت، ایجاد تفرجگاه، تالار و رستوران برای هیئت، برنامه‌های اردویی یک روزه ویژه اعیاد، مشارکت در اشتغال و طرح‌های زود بازده، ایجاد آشپزخانه مرکزی در شهرستان از برنامه‌های نو و تازه هیئت عاشقان بقیع است که گامی بزرگ به سوی آن برداشته است.

وی ادامه داد: همچنین طرح ارائه کارت یکسان سازی اعضا با درصد تخفیف مشخص که با استفاده از آن اعضا می‌توانند  از خدمات ویژه رفاهی برخوردار شوند.

 

تدوین طرح پنج ساله دوم پس از گذشت دو سال

میربابایی عنوان کرد: طرح پنج ساله دوم پس از گذشت دوسال مشخص می‌شود هرچند به صورت کلی برنامه‌هایی برای پنج سال دوم ریخته شده است ولی به صورت ریز مسئولان هیأت هنوز ورود پیدا نکرده اند و قرار است با تشکیل اطاق فکر و بررسی فعالیت و عملکرد برنامه پنج ساله اول، برای طرح برنامه های پنج ساله دوم برنامه ریزی شود  که برنامه‌هایی نظیر تأسیس صندوق قرض الحسنه، تأسیس مرکز بیمه و ایجاد آپارتمان 14 واحدی برای جوانان تازه ازدواج کرده و کهنسالان بخشی از برنامه‌های آن است.

 

عاشقان بقیع هیأتی جامع و فرامحله ای

مسئول هیأت عاشقان بقیع گفت: هیئت عاشقان بقیع هیئت محله ای و محله گرایی نیست و از همه بزرگان هیئت‌ها دعوت شده است تا در امور مختلف هیئت سهیم باشند و همچنین در آینده برنامه ریزی شده در روستاها هم فعالیت کند و فعالیت خود را گسترش دهد و بر این اساس به نوعی می توان این هیأت را اولین هیئت جامع شهرستان تفت معرفی کرد.

وی اذعان کرد: همچنین هیئت به صورت مجزا بخش بانوان دارد که کانون بانوان به صورت مجزا شکل خواهد گرفت و مکانی اختصاصی به واسطه مدیریت خود خانم‌ها برگزار خواهد شد و هرچند مکان فعلی دفتر محدود به شوده سفلی هست ولی مکان‌های دیگری هم در سطح شهرستان در حال برنامه ریزی است.

 

شیوه عضویت در هیأت عاشقان بقیع

میربابایی با بیان اینکه اولین فراخوانی عضوگیری هیئت صورت گرفته است تصریح کرد: هیئت فقط به صورت خانوادگی عضو می‌پذیرد و این یکی از ویژگی‌هایی که برای اولین بار از سوی هیئت عاشقان بقیع در شهرستان انجام می‌شود و خانواده‌ها تا 20 دی ماه فرصت دارند برای ثبت نام اقدام کنند چرا که ظرفیت ثبت نام محدود است.

وی تأکید کرد: علاقه مندان برای عضویت و همراهی با هیأت عاشقان بقیع تفت و برخورداری از خدمات رفاهی تفریحی، می‌توانند به دفتر هیئت واقع در طبقه فوقانی مهدیه شوده سفلی مراجعه کنند یا با شماره تلفن 32623363- 035 یا شماره‌های همراه 09103860900 و 09103860800 تماس حاصل کنند.

مسئول هیأت عاشقان بقیع در پایان عنوان کرد: جهت ثبت نام مدارکی لازم است که هنگام مراجعه به خانواده‌ها گفته می‌شود و حق عضویت نیز برای هر نفر 50 هزار تومان است که مسلماً خدماتی که از سوی هیئت ارائه خواهد شد چندین برابر این هزینه است ضمن اینکه ارائه خدمات و فعالیت‌ها از ابتدای سال 1395 شروع خواهد شد.

انتهای پیام/م*


رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.