محتوا محتوا

رئیس شورای شهر تفت:


رئیس شورای شهر تفت در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه گفت: طرح کمربندی یک طرح بسیار پرهزینه و پر خطری بود که بالغ بر ۲۰ جلسه با حضور کارشناسان برای بررسی آن برگزار و در نهایت ایمن ترین و اقتصادی ترین طرح مصوب شد.

به گزارش صبح تفت، نشست هم شورای اسلامی شهر تفت با حضور اعضای شورای شهر، شهردار، خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسب روز خبرنگار برگزار شد

رئیس شورای شهر تفت در ابتدای این نشست با تبریک روز خبرنگار گفت: شورا از جنس مردم است و هیچ گونه گرایش سیاسی ندارد، خبرنگاران باید خود را از شورا بدانند.

«سیدمهدی اعرابی» افزود: انتظاری که ما از خبرنگاران داریم این است که سعی کنند در کنار مسئولان باشند و به مسئولان برای حل مشکلات و رفع موانع کمک کنند و در راستای رشد و توسعه شهر گام بردارند.

 

*ایمن ترین و اقتصادی ترین طرح را برای کمربندی تفت اجرا می کنیم

رئیس و سخنگوی شورای شهر تفت به بیان موضوعات جاری در شهر تفت پرداخت و گفت: چند سالی است که پروژه کمربندی تفت به صورت نیمه تمام باقی مانده است و قطعا هر پروژه ای که زمان بر باشد و اجرای آن طول بکشد در روند اجرای آن یک سری تغییرات ضروری خواهد شد؛ از جمله پروژه کمربندی که بالغ بر ۵ سال است که شروع شده و در طی این چندسال چندین بار نقشه تعویض و خیلی از نیازها به آن اضافه شده است.

اعرابی ادامه داد: از آنجاییکه طرح کمربندی یک طرح بسیار پرهزینه و پر خطری بود بالغ بر ۲۰ جلسه با حضور کارشناسان مشاور، کارشناسان فنی شهرداری، نمایندگان دفترفنی استانداری، نمایندگان شورای ترافیک و ... برگزار شد که در نهایت توانستیم ایمن ترین و اقتصادی ترین طرح را انتخاب کنیم که تبعات مردمی و اجتماعی نداشته باشد که طبیعتا تغییرات ایجاد شده در طرح باعث اصلاح یکسری از فعالیت هایی که قبلا صورت گرفته بود می شود.

 

*سرویس بهداشتی ساخت سرویس بهداشتی مجزا برای مجموعه تاریخی امام تفت

وی با اشاره به حواشی پیش آمده در احداث سرویس های بهداشتی مجموعه امام  تفت، اذعان داشت: در ابتدا قرار بر این بود که سرویس بهداشتی مجاور مسجد امام توسعه پیدا کند و در حدی باشد که جوابگوی کل نیاز های این مجموعه باشد و مرکز شهر را پوشش دهد که ما برای تامین مصالح و بخشی از هزینه ها قول مساعدت دادیم.

رئیس شورای شهر تفت تاکید کرد: بعد از شروع کار متوجه شدیم زمینی که برای توسعه سرویس در نظر گرفته شده مدعی دارد و دارای مشکل قانونی است که شهرداری از این موضوع کنار کشید و تصمیم بر این شد که خود شهرداری یک سرویس بهداشتی مجهزی احداث کند که جوابگوی این مجموعه باشد.

اعرابی ادامه داد: بعد از آن هم چندین موقعیت در شورا اعلام شد ولی هربار با مقاومت های مردمی مواجه شدیم که نظر اعضای شورا بر این بود که حتی الامکان سرویس در موقعیتی احداث شود که اعتراضات مردمی نداشته باشد.

اعرابی در این زمینه افزود: در اخرین جلسه بنا براین شد که در مجاورت میدان و در محلی که فی الحال کیوسک راهنمایی رانندگی مستقر است گود برداری شود و سرویس های بهداشتی در زیر زمین ساخته شوند، اما با توجه به اینکه این منطقه در حریم رودخانه است نیاز به موافقت آب منطقه ای و مدیر رودخانه ها دارد

 

*مشکلات سرویس دهی اتوبوس های تفت-یزد به خاطر تغییر پیمانکار بود

رئیس شورای شهر در خصوص مشکلات سرویس دهی اتوبوس های مسیر تفت-یزد هم گفت: بخاطر مشکلاتی که در چند هفته اخیر بوجود امده بود تصمیم بر این شد تا مزایده ای برگزار و سرویس دهی این مسیر به بخش خصوصی واگذار گردد؛ که مزایده طی ۲ مرحله برگزار و سرانجام سرویس دهی مسیر تفت-یزد به یک شرکت خصوصی واگذار شد.

انتهای پیام/م*

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.