محتوا محتوا

آزاده هشت سال دفاع مقدس:


آزاده هشت سال دفاع مقدس گفت: امروز بار عدم توانایی و پاسخگویی مسئولان بر دوش آزادگان و رزمندگان است و نسل جدید از امثال من آزاده و رزمنده ای که در دسترس او هستیم درباره مشکلات و کمبود ها سئوال می کند.

«محمدعلی طاهرنژاد» رزمنده یزدی است که بیشترین دوران اسارت در دوران دفاع مقدس را تحمل کرده است؛ وی متولد سال 1341 و تنها فرزند ذکور خانواده است که در دوران تحصیل(سوم دبیرستان) خود به جبهه های حق علیه اعزام و پس از حدود 10 اسارت به میهن اسلامی باز می گردد.

وی  در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، در رابطه چگونگی اعزام خود به جبهه های دفاع مقدس گفت: من در سال 1359 بعد از بازگشت از منطقه سراوان سیستان و پلوچستان که در یک اردوی دانش آموزی بودم پس از دو ماه از آغاز جنگ تحمیلی، عازم جبهه شدم.

این رزمنده دفاع مقدس ادامه داد: پس از اعزام به جبهه در جاده آبادان ماهشهر مستقر شدیم و پس از دو ماه عملیات نصر انجام گرفت که متاسفانه با فعالیت ستون پنجم و بنی صدر شکست خورد و عده ای اسیر و شهید شدند که من هم در این عملیات به اسارت درآمدم.

«طاهرنژاد» تاکید کرد: من در تاریخ 20 دی ماه سال 1359 به اسارت دشمن درآمدم و پس از حدود 10 سال در تاریخ 29 مرداد 1369 به کشور بازگشتم.

وی در رابطه با محل اسارت و چگونگی آزادی خود نیز اذعان داشت: ما در دوران اسارت خود در سه منطقه بصره، بغداد و موصل اسیر بودم که بیشترین زمان را در اردوگاه 1 و 3 و 4 موصل بودم؛ آزادی ما هم بدین گونه رقم خورد که روز چهارشنبه بود که رادیو عراق در حیاط اردوگاه اعلام کرد که قرار است اسرا تبادل شوند که من دو روز بعد یعنی در روز جمعه آزاد شدم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه لحظه اعلام خبر آزادی اسرا در اردوگاه از شیرین ترین لحظه های دوران اسارت بود، اذعان داشت: از جمله تلخ ترین خاطراتی که در دوران اسارت دارم این بود که یکی از همرزمانم را عراقی ها به ستونی در وسط اردوگاه موصل بستند و پای او را با چراغ های نفتی سوزاندند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از شیرینی ها اسارت ما این بود که حجت الاسلام ابوترابی به ما وعده دادند که بعد از آزادی به خدمت امام خمینی(ره) برسیم که متاسفانه اعلام رحلت کرده بودند و این آرزو محقق نشد.

این آزاده هشت سال دفاع مقدس به عنوان سخنان آخر گفتگو با اشاره به شرایط اخیر کشور گفت: متاسفانه مسئولان ما خود را از مردم جدا کرده اند و توجه ندارند که به تعبیر رهبر انقلاب مسئولان باید نوکر مردم باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز کم کاری و کوتاهی مسئولان باعث شده است تا جلوه ای ناکارآمد از انقلاب اسلامی برای مردم ترسیم شود در صورتی که این انقلاب و نقشه راهی که امام خمینی(ره) برای آن ترسیم کرد نمونه تاریخی ندارد.

طاهر نژاد تصریح کرد: امروز بار عدم توانایی و پاسخگویی مسئولان بر دوش آزادگان و رزمندگان است و نسل جدید از امثال من آزاده و رزمنده ای که در دسترس او هستیم درباره مشکلات و کمبود ها سئوال می کند.

وی گفت: اگر مسئولان نمی تواند مدیریت کرده و شرایط را کنترل کنند کنار بروند و عرصه را برای کسانی که هم توانایی و هم تعهد دارند باز کنند.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.