محتوا محتوا

صبح تفت گزارش میدهد:


جاذبه‌های طبیعی استان بیشتر به بیابان و کویر محدود می‌شود؛ اما در این میان یک منطقه برف‌گیر در استان وجود دارد که فرصت محدودی برای بازی‌های برفی و زمستانی یزدی‌ها ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، شهرستان تفت، منطقه ییلاقی در استان یزد است که نه تنها در فصل تابستان و بهار پذیرای گردشگران است بلکه در زمستان و مخصوصا در ایام بارش برف پذیرای حجم عظیمی از مسافران است چراکه تنها منطقه برف‌گیر استان در دهستان سخوید این شهرستان تفت واقع شده و فرصت محدودی برای بازی‌های برفی و زمستانی یزدی‌ها ایجاد کرده است.

منطقه برف‌گیر «سخوید» که در همه ساله به علت مشکلات خاص خود سوانحی را پدید می آورد، سال گذشته از‌سوی فرمانداری این شهرستان مناسب‌سازی شد اما هر چند مشکل استفاده از خود پیست حل شد اما جاده های منتهی به این محل هنوز دچار مشکلات جدی ای است که می تواند حوادث جبران ناپذیری را ایجاد کند.

این منطقه برف گیر در هفته گذشته حضور چشمگیر مردم استان یزد را که برای استفاده از فضای دل انگیز این منطقه و بازی‌های برفی و زمستانی آمده بودند، شاهد بود.

اما حضور گسترده، باعث ایجاد ترافیک های چند کیلومتری در مسیرهای منتهی به این پیست شد و نارضایتی مردم و انتظار 5 ساعته را به دنبال داشت.

مشکل اصلی؟

آنچه مشخص است زیر ساخت های جاده ای برای دسترسی به این منطقه به حد لازم نرسیده و ظرفیت این حجم گسترده از گردشگران را ندارد.

مناطق تفریحی تفت نیازمند نگاه ویژه

مسئولان استان و شهرستان باید نگاه ویژه ای برای حل مشکلات چنین مناطقی گردشگردی داشته باشند به دلیل اینکه مناطقی همچون دره گاهان، پیست اسکی سخوید و ... در شهرستان تفت بخاطر نزدیکی به مرکز استان، پذیرای حجم انبوهی از گردشگران است.

گردشگردی در حد حرف!

هرچند شهرستان تفت به عنوان شهرستان گردشگردی معرفی شده و در ایام تعطیل پذیرای چند هزار گردشگر است اما این گردشگری بودن تفت، امروز به یک معضل تبدیل شده است چراکه زیرساخت های اصلی مانند راه، آب و .. یا اصلاً وجود ندارد یا مناسب نیست و حضور گسترده گردشگران مشکلاتی همچون ترافیک، تصادف، کمبود آب و ... را به دنبال دارد.

کسی به فکر هست؟

حال باید دید آیا مسئولان استان یزد و شهرستان برنامه ای برای ظرفیت گردشگردی تفت دارند و یا فقط گردشگری لقلقه زبان آن ها است؟

انتهای پیام/م*


رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 3.6666666666666665 stars out of 5.