محتوا محتوا

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد:


مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد در نشست صمیمانه اصحاب رسانه شهرستان تفت گفت: مدیران دولتی که در این سیستم کار می کنند، مسئولیت آن را پذیرفته اند و حقوق آن را می گیرند فقط به خاطر اینکه در آینده دچار حاشیه و مشکل نشوند سکوت اختیار کرده و به راحتی خود را کنار کشیده اند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد در نشست صمیمانه اصحاب رسانه شهرستان تفت، با تبریک روز خبرنگار گفت: امیدواریم در مسیر خدمتگزاری به شما، رویکرد شایسته ای را انتخاب کنیم.

«علی صالحی» در تشریح اقدامات دولت برای پاسخگویی به مردم و رسانه ها،  اذعان داشت: برای اولین بار یک طرحی به عنوان پایلوت از هفته دولت در استان یزد اجرا خواهد شد با عنوان دبیرخانه پاسخگویی در اداره کل روابط عمومی استانداری ، بدین شکل که  ما هر هفته یکی از مدیران کل استان یزد را دعوت می کنیم و یک نشست مطبوعاتی هفتگی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: همچنین پوستری طراحی خواهد شد با عنوان«#پاسخگو_هستیم»  تصویر مدیران  روابط عمومی ها دستگاه های استان به همراه تلفن موبایل و تلفن محل کار در ادارات نصب می شوند تا پاسخگو باشند.

صالحی، با اشاره به درپیش رو بودن هفته دولت، گفت: ما درخواست ویژه از خبرنگاران داریم که ما را در این راه یاری کنند؛ دوست ندارم که بگویم همه چیز روشن است و همه عملکرد ها مثبت است اما متاسفانه ما امروز با مدیرانی مواجه هستیم که خود را برای آینده پس انداز می کنند؛ یعنی حاضر نیستند مسئولیت برخی اتفاقات را بپذیرند چراکه شاید در قبال برخی تغییر و تحولات در آینده با مشکل روبرو شود.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع بر خلاف همه اصول اخلاقی، دینی، شفافیت و صداقت است؛ همین موضوع باعث شده است تا دولت تدبیر به یک دولت بی دفاع تبدیل شود که حتی مدیران دولتی سکوت اختیار می کنند و یا آنچنان که باید وارد میدان نمی شوند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد تصریح کرد: همه شما رسانه ای هستید و می دانید که می توان یک رویداد را از دو منظر روایت و به راحتی مثبت و یا منفی معرفی کرد.

وی اذعان داشت: بخش اعظمی از مشکلات عدم شفافیت و پاسخگویی به همین علت است ؛ متاسفانه مدیران دولتی که در این سیستم کار می کنند، مسئولیت آن را پذیرفته اند و حقوق آن را می گیرند فقط به خاطر اینکه در آینده دچار حاشیه و مشکل نشوند سکوت اختیار کرده و به راحتی خود را کنار کشیده اند چراکه به این نتیجه رسیده اند اگر چراغ خاموش فعالیت کنند آینده کاری آن ها در امنیت بیشتری قرار دارد.

صالحی ادامه داد: ما این موضوع را در شورای اطلاع رسانی استان مطرح و به جد برخورد خواهیم کرد ما امروز مدیری را در استان یزد داریم که علناً از پاسخ دادن خودداری می کنند.

وی اظهار داشت: با مجموع این موضوعات به این خواهیم رسید که دولت یازدهم واقعا دولت بی دفاعی است، در سطح رسانه ها مدافع خاصی از دولت نمی بینیم، در سطح مدیران و روابط عمومی ها دستگاه ها مدافع خوبی نمی بینیم هر چند که نمی توان ضعف ها و کاستی را نادیده گرفت اما اطلاع رسانی از خدمات دولتی، خیلی ضعیف و  اندک است و بخشی از عملکردها و اقدامات وجود دارد که اصلا بازگو و ارائه نشده است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد تاکید کرد: ما از برخی مدیران قطع امید کرده ایم و دست یاری به سمت شما دراز می کنیم و دوست داریم که همه جانبه به موضوع نگاه کنید نه اینکه فقط نگاه مثبت باشد بلکه انتقادها و ایراد ها را بیان کنید.

وی با اشاره به فضای یاس و ناامیدی در جامعه، اذعان داشت: متاسفانه موضوعی که ما امروز مشاهده می کنیم بحث ناامید شدن جامعه است؛ امروز در هر جمعی وارد می شویم یک فضای ناامید کننده از آینده برای شما ترسیم می کنند؛ جوی که خود مردم و بویژه رسانه ها و نخبگان جامعه بیشتر به آن دامن می زنند.

صالحی ادامه داد: امروز وظیفه رسانه ها است که از ایجاد این  فضای ناامیدی و یاس جلوگیری و مانع از تشدید التهاب  کاذب در وضعیت اقتصادی فعلی شوند.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.