محتوا محتوا

عضو فقهای شورای نگهبان:


عضو فقهای شورای نگهبان گفت: دشمن شناسان بر اساس آیات قرآنی، بدعهدی آمریکا را در مسأله برجام پیشبینی می کردند و اکنون باید این بدعهدی را یکصدا فریاد زد و عکس العملی عاقلانه و مداوم انجام داد.

به گزارش خبرنگار صبح تفت؛ آیت الله سید محمدرضا مدرسی خطیب این هفته نمازجمعه شهر تفت با اشاره به نقض مکرر بدعهدی های آمریکای پیمان شکن اظهار کرد: قرآن کریم دشمنان را غیر قابل اعتماد و پیمان شکن معرفی می کند و برای آنهایی که بر اساس آیات قرآنی، دشمن شناس بودند این بدعهدی ها قابل پیشبینی بود.


وی تأکید کرد: اکنون باید این بدعهدی آمریکا را در مسأله برجام یکصدا فریاد بزنیم و عکس العمل مناسب، عاقلانه و محکم و مداوم انجام دهیم.


امام جمعه موقت تفت با یاداوری این حدیث که مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود گفت: متأسفانه الآن این گونه شده و دو بار گزیده شده ایم ولی دیگر نباید اجازه دهیم که برای چندمین بار گزیده شویم.


آیت الله مدرسی در بخش دیگری از خطبه های خود به هفته وحدت اشاره کرد و با بیان اینکه اتحاد مسلمانان منافع دشمنان را به خطر می اندازد تصریح کرد: دشمنان با تمام قدرت خود به تفرقه افکنی میان مسلمانان پرداختند و با حمایت از آنان، جنایات تکفیری ها را گسترش دادند.


وی همه اقشار جامعه را به وحدت دعوت کرد و افزود: حضرت امیرالمؤمنین برای حفظ وحدت مسلمانان در بسیاری موارد سکوت می کردند و از حقوق  خود می گذشتند.


*حوزویان و دانشگاهیان برای مبارزه با ظلم خون داده اند

عضو فقهای شورای نگهبان با یادآوری 27 آذر سالروز شهادت شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه بیان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی در آن زمان برای ایجاد فضای دوقطبی در کشور تلاش می کردند و یکی از توطئه های آنان قرار دادن حوزه و دانشگاه در مقابل هم بود که با درایت امام خمینی(ره) این توطئه خنثی شد.


آیت الله مدرسی با بیان اینکه خون شهدای دانشگاه مانند شهدای هسته ای در کنار خون شهدای حوزه برای اسلام و مباره با ظلم و استکبار ریخته شده است؛ ابراز امیدواری کرد: حوزه و دانشگاه در کنار یکدیگر و با اتحاد و همدلی کشور را به سمت قله های پیشرفت سوق دهند.


*بهانه حفظ آثار باستانی نباید به تکریم آن منجر شود
امام جمعه موقت تفت به عملکرد برخی از مسئولان ارشد استانی انتقاد کرد و گفت: نباید برخی از امور به اسم حفظ آثار باستانی ترویج شود.


آیت الله مدرسی با بیان اینکه اسلام آمده است تا آتش پرستی را منحل کند و پیامبر با آن مبارزه می کردند؛ تصریح کرد: عده ای می خواهند آتش و آتش پرستی را احیا کنند و بعضا این افراد در مراکز دولتی هستند و به بهانه حفظ آثار باستانی این کار را می کنند در حالی که در عمل به دنبال تکریم آن هستند.
بیان سیره و روش رسول اکرم(ص) از سخنان امام جمعه موقت تفت در خطبه اول نماز جمعه به شمار می رود.

انتهای پیام/ م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.