محتوا محتوا

یادداشت/


جمعه های زمستانی شهرستان تفت همچون تابستان آن دلرباست؛ از این رو جمعیت زیادی برای استفاده از طبیعت زیبا و منطقه برف خیز سخوید روانه آن می شوند. تجمع جمعیت زیاد در این منطقه مسائل خاص خود را به دنبال دارد و مشکلات متعدد فرهنگی، اجتماعی، ایمنی و بهداشتی را پدید می آورد.

صبح تفت؛ جمعه های زمستانی شهرستان تفت همچون تابستان آن دلرباست؛ از این رو جمعیت زیادی برای استفاده از طبیعت زیبا و منطقه برف خیز سخوید روانه آن می شوند. تجمع جمعیت زیاد در این منطقه مسائل خاص خود را به دنبال دارد و مشکلات متعدد فرهنگی، اجتماعی، ایمنی و بهداشتی را پدید می آورد.

فرماندار محترم تفت در آخرین جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان که چند روز پیش برگزار شد از ایمن سازی پیست اسکی سخوید خبر دادند تا نگرانی هایی که هر ساله در مورد حوادث و تلفات جانی این مکان وجود داشته است تا حد زیادی رفع گردد.

 اما در این جلسه به تمام جوانب این منطقه تفرجگاهی که در زمستان میزبان انبوهی از هم استانی هاست اشاره شد به غیر از معضلات فرهنگی آن؛ مشکلات و معضلاتی که هر یک نه تنها فضای تفریحی و جو آرام این منطقه بسیار زیبا را مسموم می کند بلکه باعث ایجاد مزاحمت برای خانواده هایی می شود که جهت استفاده از محیط دل انگیز این منطقه آمده اند.

معضلاتی نظیر بدحجابی، استعمال دخانیات، ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم، در مواردی نزاع و درگیری و اختلاط زن و مرد که گرچه هیچ ربطی به مسئله ایمن سازی این مکان ندارد ولی باعث خدشه دار شدن وجهه ی فرهنگی شهرستان تفت می شود؛ شهرستانی که عزاداری روز عاشورای آن زبانزد خاص و عام است و زادگاه بزرگانی چون حاج احمد متوسلیان می باشد که 400 شهید گلگون کفن را  تقدیم این مرز و بوم کرده است.

از آنجا که اهمیت مقابله با معضلات فرهنگی این تفرجگاه کمتر از ایمن سازی آن نیست؛ لازم است تا مسئولان در این زمینه تدابیر لازم را بیندیشند که پیشنهاد می شود مسؤولان محترم شهرستان برای بررسی این معضلات فرهنگی، جلسه ای را با فعالین فرهنگی شهرستان برگزار کنند و در راستای برطرف نمودن آن معضلات، اقدامات لازم را انجام دهند.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 2.0 stars out of 5.