محتوا محتوا

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس:


میرمحمدی گفت: با این شایعه که تفت تنها شهرستان محل انتقال بیماران کرونایی غیربومی است، با روح و روان مردم بازی کردند، در حالی که از اساس دروغ بود.

به گزارش صبح تفت، سیدجلیل میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحقیقات صورت گرفته در زمینه آسیب‌های روانی حاصل شده از بیماری کرونا، گفت: اولین کار ما باید جلوگیری از ابتلای مردم به کرونا و حفظ سلامت آن‌ها باشد اما ادامه‌دار بودن روند شیوع کرونا نشان می‌دهد باید نیم‌نگاهی به آسیب‌های روانی حاصله نیز داشته باشیم.

وی اظهار داشت: باید با همکاری همه دستگاه‌ها ستاد مدیریت و پیشگیری عوارض روانشناختی کرونا را راه اندازی کنیم و برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

میرمحمدی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در آرامش روانی مردم، افزود: متاسفانه در همین مدت با این شایعه که تفت تنها شهرستان محل انتقال بیماران کرونایی غیربومی است، با روح و روان مردم بازی کردند، در حالی که از اساس دروغ بود.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس با اشاره به این موضوع که حتی برخی از مسئولین تفت هم به این شایعه دامن زدند، تصریح کرد: با یکی از همین افراد یک ساعت در جلسه‌ای خصوصی صحبت کردم و به وی توضیح کامل دادم که ابتلای مردم به کرونا به واسطه بیمارستان نیست، وگرنه اطراف همه بیمارستان‌های استان و کشور ناامن بود.

میرمحمدی با اشاره به آدرس غلط برخی در این موضوع مهم، عنوان کرد: آنچه باعث شیوع بیماری کرونا می‌شود، تماس‌های غیر ایمن، تجمعات غیرضروری، رعایت نکردن اصول بهداشتی و مسافرت‌های چندین هزار نفری انتهای هفته است که بسیار هم خطرناک هستند و کسی به آن‌ها نمی‌پردازد.

وی با اشاره به فرصت‌های مختلفی که می‌تواند در این دوران در فضای مجازی ایجاد شود، بیان کرد: جدا از فضای مجازی، می‌توان با چاپ تراکت، بروشور و زدن بیلبورد و بنرهای آموزشی در ورودی و داخل شهر، موضوعات روانشناختی کرونا را برای مردم تبیین کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.