محتوا محتوامسئولان استان یزد با تجربه رخدادهای شمال کشور، باید به فکر تدبیری برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار تر در تفت به عنوان سردترین منطقه استان باشند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت؛ پس از سال ها انتظار مردم استان یزد بویژه مردم  باغشهر تفت برای نزول رحمت الهی، امسال پاییز، با بارش ناگهانی بیشتر از گذشته مردم را روسفید کرد.

اما در شهرهای شمالی کشور بارش سنگین برف دیگر از یک لذت زمستانی گذشت و با قطع آب، برق و گاز  و فلج شدن زندگی مردم، آن را به «وحشت سفید!» تبدیل کرد.

هرچندبارش برف و یخبندان در شمال کشور تلفات جانی نداشت اما حادثه قطار در سمنان، این «وحشت سفید» را خشن تر از شمال کشور نشان داد و زنگ خطری شد برای مسئولان که تدبیری برای ادامه زمستان کنند.

خوب؛ قسمتی از بارش ها نیز نصیب مردم کویر هم شد که با توجه به کوهستانی و سردخیز بودن مناطق تفت، بارش ها در این شهر محسوس تر جلوه کرد و بارش ناگهانی و غافلگیرانه برف باعث حوادث ناگوار جاده ای و روستایی و قطع گاز مناطقی چون دهشیر و مناطق ییلاقی شد.

هرچند نمی توان از زحمات یگان های امدادی تفت در این چند روز اخیر غافل شد اما با توجه به پیش بینی هواشناسی استان، مبنی بر ورود یک توده پرفشار بارشی به مناطق جنوب و غرب کشور تا نیمه های آذر، می طلبد مسئولان استان یزد با تجربه ی رخدادهای  شمال کشور، به فکر تدبیری برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار تر در تفت به عنوان سردترین منطقه  استان باشند.

پیگیری این موضوع تنها برای رفاه حال تفتی ها نیست و با توجه به تردد ناباورانه مردم استان یزد در محورهای ییلاقی شهرستان تفت، به ویژه منطقه برفگیر سخوید، اقدام لازم برای حفظ جان همه مردم استان یزد ضروری است.

انتهایی پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.