محتوا محتوا

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی یزد:


معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی یزد گفت: سیاست کلی ما بر این است که در هیئات مذهبی شئونات اسلامی، اخلاقی و آن چیزی که منویات مقام معظم رهبری است، رعایت شود.

به گزارش صبح تفت، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی یزد در مصاحبه با یزد رسا اعلام کرد: حمایت هدایت و ساماندهی هیئات مذهبی بر اساس دستورات مقام معظم رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است.

حجت الاسلام علی کارگر افزود: سازمان تبلیغات اسلامی برای نظارت بر هیئات شورای هیئات مذهبی را تشکیل داده که برخاسته از خود هیات های مذهبی هستند و لذا هم سازمان تبلیغات اسلامی و هم شورای هیئات مذهبی هر بر فعالیت هیات های مذهبی نظارت دارند.

وی تاکید کرد: هیات های مذهبی شناسایی شده دارای پرونده و کد هستند و جلسات آموزشی و توجیهی برای گردانندگان آن در نظر گرفته شده است و اگر زمانی در هیاتی مساله ای بر خلاف اصول عقائد اسلام و نظام از لحاظ محتوای شعر و نوحه مشاهده شد دعوت شده و به آنها تذکر داده می شود.

کارگر بیان داشت: هر سال قبل از ماه محرم کلاس های توجیهی برای شعرا برگزار می شود و تذکرات لازم با حضور امام جمعه استان و مسئولین ذکر می شود. همچنین علاوه بر جلسات آموزشی و تذکرات عمومی بعضاً تذکرات خصوصی نیز به برخی داده می شود.

وی ادامه داد سیاست کلی ما بر این است که در هیئات مذهبی شئونات اسلامی، اخلاقی و آن چیزی که منویات مقام معظم رهبری است، رعایت شود. در مورد مسائلی مثل برهنه شدن علاوه بر این که از سوی سازمان تبلیغات منع می شود در چنین اتفاقاتی به مسئول هیات نیز تذکر داده می شود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی یزد گفت: سازمان تبلیغات بنا بر وظیفه ذاتی خود فعالیت می کند اما ضعف قوانین هم وجود دارد که امیدواریم در شورای فرهنگ عمومی مطرح شده و تصمیمات نهایی شورا به مرحله اجرا در بیاید.

انتهای پیام/

 


 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.