محتوا محتوا

رییس اداره ارشاد تفت خبر داد:


رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تفت گفت: اما دومین جشنواره فیلم کوتاه آفتاب به صورت استانی وبه میزبانی شهرستان تفت برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تفت در نشست خبری از برگزاری دومین جشنواره فیلم کوتاه آفتاب به میزبانی تفت خبر داد و گفت: اولین جشنواره فیلم کوتاه آفتاب در سال 1383 و به صورت کشوری در استان یزد برگزار شد اما دومین جشنواره فیلم کوتاه آفتاب به صورت استانی وبه میزبانی شهرستان تفت برگزار می شود.

ذاکری، هدف از برگزاری جشنواره فیلم آفتاب را شناسایی، معرفی و پرورش استعدادها و توانمندی های فیلمسازان استان بیان و اظهار داشت: این جشنواره در دو بخش داستانی و مستند  برگزار می شود و فیلمسازان می توانند آثار تولیدی خود از سال 1385 تا 1395 در حداکثر 30 دقیقه با فرمت تعیین شده به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند.

دبیر اجرایی دومین همایش فیلم کوتاه آفتاب اضافه کرد: هر اثر باید دارای سه ویژگی باشد، اول اینکه سازنده آن یزدی، موضوع آن در مورد یزد و محدود جغرافیایی یا لوکیشن فیلم باید در استان یزد باشد.

وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای شرکت کنندگان در این جشنواره وجود ندارد، اذعان داشت: کلیه ارگان های دولتی و خصوصی و اشخاص حقیقی می تواند آثار خود را حداکثر تا تاریخ 13 آذر ماه به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تفت ارسال کنند.

ذاکری از برگزاری بخش ویژه فیلم سازان تفتی در این جشنواره خبر داد و تصریح کرد: پتانسیل خوب فیلمسازان شهرستان تفت و همچنین میزبانی این شهرستان از جشنواره باعث شد تا بخش اختصاصی شهرستان تفت طراحی شود.

رییس اداره ارشاد تفت درمورد داوری آثار گفت: هیئت انتخاب جشنواره از داخل استان تعیین و هیئت داوری از تهران در جشنواره حضور خواهد یافت که به سه اثر برتر و 5 نفر از عوامل یزدی اثر(فیلم بردار، تدوین گر، صداربردار و ...) جوایزی نفیسی اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.