محتوا محتوا

روز گذشته برگزار شد


همایش شوراهای دانش آموزی برتر مدارس استان یزد با حضور استاندار یزد برگزار شد و نماینگان شورا های دانش آموزی شهرستان ها ی استان، خواسته های خود از مراجع اجرایی استان و نیز آموزش و پرورش را بیان کردند

به گزارش صبح تفت به نقل از عصرسیاست،  همایش شوراهای دانش آموزی برتر مدارس استان یزد با حضور هیات های منتخب شهرستان های استان یزد، استاندار یزد و هیات همراه، صبح امروز در سالن شهید عباس پور شرکت برق منطقه ای استان یزد برگزار شد.

در طی این مراسم نماینده هریک از شورا های دانش آموزی شهرستان ها از جمله بافق ، بهباباد، مهریز،میبد،اردکان و مروست  به سخنرانی پرداخته و خواسته های خود از مراجع اجرایی استان و نیز آموزش و پرورش را بیان کردند.

دانش آموزان برتر و شاخص استان که برخی از برگزیدگان جشنواره خوارزمی و نفرات برتر مسابقاتی چون شعر، نمایش و مسابقات علمی بودند، از سراسر نگین کویر حضور به عمل رسانده بودند.

این نخبگان استان که در راس دغدغه هایشان کمبود امکانات آموزشی در مدرسه و دیار، عدم حمایت لازم از سوی مراحع ذیربط، عدم سواد و توانایی برخی مشاوران و مواردی از این دست خود نمایی می کرد، تا ظهر امروز صحبت های خود را به نوبت مطرح کرده و در آخر جمعی از پاسخ های خود را از استاندار یزد شنیدند.

مهندس سید محمد میرمحمدی استاندار یزد در این همایش گفت: این جمع پرشور و صحبت های نمایندگان شوراهای دانش آموزی موجب شد تا احساس  کنم در مسئولیتی که در امر آموزش و پرورش دارم بیش از پیش جدیت به خرج بدهیم.

وی با اشاره به مسابقه سوالی سال گذشته اذعان کرد: این نیاز احساس می شد تا مدرسه مطلوب از نظر دانش آموزان و نیز معلمان را جویا شده و میزان تفاوت های آن ها بررسی شود تا بتوان بهترین سیاست ها و برنامه ها را در راستای آموزش  و پرورش استان اتخاذ نمود تا در ایجاد مدرسه مطلوب  از آن استفاده شود.

استاندار یزد در ادامه لازم دانست تا در اقدامی مشابه ویژگی های دانش آموز مطلوب نیز از دئانش آموزان سوال شود تا این امید ها و آینده سازان کشور خود، الگوی خود باشند.

وی در پاسخ به برخی از خواسته های دانش آموزان مبنی بر امکان عدم عایت احترام دانش آموزان توسط معلمان گفت: احترام متقابل یک اصل است؛ معلم و دانش آموز هرکدام مقام و جایگاه خاص خود را دارند نادیده گرفته شدن این اصل از نظر ما امری غیر ممکن است.

بالا ترین مقام اجرایی استان افزود: فرهنگیان دارالعباده از یک فرهنگ و صبر خاصی برخوردادرند؛ ولی احتمالات را نمی توان نادیده گرفت و شرایط مختلف به خصوص مواقعی که معلمان و دانش اموزان تحت فشارهای گوناگون هستند؛ می تواند اوضاع را به نحو دیگری رقم بزند.

وی شوراهای دانش آموزی را نمودی از تحقق رسالت پروش آموزش و پرورش دانست و اذعان کرد: این که این نهاد در امر پرورش به قوت آموزش عمل نمی کند مورد تایید است ولی تمام تلاش ها در این راستا است تا با استفاده از هر امر سازنده این امر محقق گردد.

استاندار در این همایش لازم دانست تا دانش آموزان نخبه استان در جلسات آموزش و پرورش حضور پیدا کنند تا ضمن استفاده از نظرات آن ها، این دانش آموزان با نحوه برنامه ریزی و مباحث آن آشنا شده تا در آینده موفق به گشودن پنجره هایی تازه و راهگشا در این زمینه شوند.

میر محمدی در آخر ضمن بیان این نکته که تنها می توان در قالب مقدورات عمل کرده و قول داد، از مسئولان جلسه خواست تا گزارشی کامل از خواسته های دانش آموزان را جهت رسیدگی فراهم کنند.

در آخر این همایش به نفرات برتر مسابقه سوالی سال گذشته تقدیر شده و جوایز نفسی به آن ها اهدا شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.