محتوا محتوا

فرمانده ناحیه بسیج تفت خبر داد


فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج تفت در نشست خبری از برگزاری 120 عنوان برنامه هفته بسیج در شهرستان تفت خبر داد.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، اولین نشست خبری فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان تفت به مناسبت هفته بسیج برگزار شد.

سرهنگ دوم پاسدار «علیرضا زارع» در این نشست خبری با بیان اینکه بسیج نیروی کارآمدی برای همه میدان هاست، گفت: بسیج ظرفیت های بسیار پیدا و ناپیدایی در حوزه های مختلف دارد که همه در خدمت مردم و انقلاب است.

وی افزود: پیچیدگی های جنگ نرم می طلبد تا برنامه ها و اهداف بسیج نیز متناسب با این پیچیدگی ها و زوایا برای اقشار مختلف مردم تعریف و اجرا شود و این موضوع رسالت بسیار سنگینی بر دوش بسیجیان و مسئولان بسیج نهاده است.

زارع تعداد بسیجیان شهرستان تفت را 20 هزار نفر برشمرد و گفت: این تعداد بسیجی تفتی از بدو تشکیل تاکنون در بسیج عضو شده و در 18 قشر بسیج که در تفت شکل گرفته است، سازماندهی شده اند.

وی از برگزاری 120 عنوان برنامه هفته بسیج در شهرستان تفت خبر داد و گفت: برگزاری نشست شورای اداری، افتتاح پروژه های عمرانی، افتتاح پروژه های اقتصادمقاومتی، یادواره شهدا، دیدار با خانواده شهدا، همایش بزرگ پیاده روی و اجتماع مدافعان حرم از شاخص ترین برنامه این هفته است که اجرا شده یا در حال اجراست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تفت در ادامه به تشریح این برنامه های شاخص پرداخت و اذعان داشت: همزمان با هفته بسیج دو جلسه شورای اداری شهرستان در شهر تفت و دهستان بنادکوک برگزار شد که در جلسه شهر تفت برنامه ریزی اجرایی هفته بسیج و در جلسه دهستان بنادکوک مشکلات مهم این منطقه بررسی و اقدامات بسیار خوبی برای آن ها مصوب شد.

وی ادامه داد: افتتاح کلینیک تخصصی بیماران دیابتی در بیمارستان شهیدبهشتی تفت با همراهی ریاست این بیمارستان و همچنین بهره برداری از بخش شوک درمانی مرکز جامع روانپزشکی تفت از جمله برنامه های عمرانی اجرا شده است.

زارع، حمایت بسیج از طرح های اقتصاد مقاومتی را یاداور شد و گفت: تاکنون بسیج سازندگی شهرستان تفت به 10 واحد پرورش شترمرغ به صورت مستقیم تسهیلات 30 میلیون تومانی پرداخت کرده است و 5 واحد از خدمات غیر مستقیم این قشر بسیج بهره برده اند، همچنین یک واحد 80 هزار راسی بلدرچین ظرف مدت 15 روز با طراحی و ایده خود متقاضی و تسهیلات بسیج سازندگی به بهره برداری رسیده است.

فرمانده سپاه تفت، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از محورهای مهم برنامه های هفته بسیج بیان و خاطرنشان کرد: در  هفته بسیج مسئولان شهرستان تفت در قالب 46 اکیپ با 235 خانواده شهید شهرستان تفت دیدار کردند و همچنین 35 گلزار شهید  سراسر شهرستان علاوه بر برگزاری 5 یادواره شهدا، عطرافشانی و غبارروبی شد.

این مقام مسئول به نقش مهم زنان در جنگ نرم اشاره و خاطرنشان کرد: امروز بانوان و دختران نوجوانان در مقابله با تهدیدات دشمن در حوزه جنگ نرم نقش کلیدی دارند که در همین راستا 16 کارگاه تخصصی با عنوان «بانوان پرچمداران جنگ نرم» برگزار شد.

زارع برگزای همایش سراسری مدافعان حرم در 5 نقطه شهرستان تفت را از جمله مهمترین برنامه های هفته بسیج دانست و تصریح کرد: همایش مدافعان همزمان با سراسر کشور روز 5 آذر در پنج نقطه شهر تفت، علی آباد، نصراباد، نیر و کهدوئیه در میعادگاه های نمازجمعه برگزار شد.

وی از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در شهرستان تفت خبر داد و اذعان داشت: برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی از مهم ترین برنامه های هفته بسیج است که در روز جمعه 12 آذر ماه از میدان قدس تا ورزشگاه تختی برگزار می شود.

فرمانده ناحیه تفت با ابراز امیدواری برای برگزاری فصلی این همایش، گفت: برگزاری این همایش با مشارکت 12 نهاد دیکر برگزار خواهد شد که در پایان همایش جوایزی ارزنده ای چون دوچرخه، سفر مشهدمقدس، پتو و ... به قید قرعه اهدای شرکت کنندگان خواهد شد.

سرهنگ زارع برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی، نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، نمایشگاه اسکتبارستیزی وفتنه، نشست های گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، نشست های روشنگری در 15 نقطه شهرستان، برگزاری همایش ائمه جمعه و جماعات وهیئت امنای مساجد، هیئت عزاداری دانش آموزی، چاپ و توزیع 2هزار ویژنامه هفته بسیج شهرستان تفت، اردوی عملی امادگی دفاعی دانش آموزان، حضور بسیج جامعه پزشکی در مناطق محروم را از دیگر برنام های هفته بسیج دانست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تفت در بخش دیگری از نشست خبری خود به بیان خدمات بسیج در سطح شهرستان تفت پرداخت و افزود: بسیج در حوزه توسعه زیرساخت های ورزشی اقدامات بی نظیری را انجام داده است به گونه ای که تاکنون 3 سالن ورزشی در شهر تفت، 1 سالن در نیر،  1 سالن در کهدوئیه و 1 سالن در اسلامیه با پیشرفت 85 درصدی مورد بهره برداری قرار گرفته و ان شالله تا پایان سال تمام خواهد شد.

 وی اضافه کرد: بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی وام های حمایتی 16 درصد را برای پرورش دام سبک و سنگین، صنایع تبدیلی، زنبور عسل و کاشت گیاهان را در اختیار بسیجیان قرار می دهد که متقضیان در شهرستان تفت می توانند به بسیج سازندگی مراجعه نمایند؛ همچنین تسهیلات 100 میلیون تومانی برای راه اندازی صنایع تبدیلی انار در سه نقطه تفت، اسلامیه و دهشیر به بسیجیان اعطا خواهد شد.

 زارع اعزام 120 خانواده شهید تفتی به مشهد مقدس را از دیگر خدمات بسیج در این شهرستان بیان و اظهارداشت: تاکنون 2 مهدکودک بسیج در شهرستان تفت دایر شده است که بزودی سومین مهدکودک نیز اغاز بکارخواهد کرد.

فرمانده سپاه تفت در ادامه به بیان آمادگی رزمی بسیج در شهرستان تفت پرداخت و افزود: 1 گردان امام حسین(ع)، 4 گردان گردان الی بیت المقدس، 2گردان الزهرا، 2 گردان کوثرو 3گردان عاشورا در حوزه عملیات رزمی، مقابله با ناآرامی و اغتشاش در مجموعه بسیج تفت فعالیت می کنند که در پایان سالجاری رزمایش گردان های الی بیت المقدس  برای نمایش امادگی رزمی بسیجیام برگزار خواهد شد.

زارع، شورای امر به معروف پایگاه های بسیج را یکی از ظرفیت های ناشناخته این نهاد عنوان کرد و اذعان داشت: شوراهای امر به معروف پایگاه ها می توانند به عنوان بازوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تفت عمل تا نتیجه و اثر بخشی چند برابر بدست اید.

وی از برگزاری 46 یادواره شهدا شهرستان تفت در طول سال خبر داد و گفت: تفت شهر یادواره است در طول سال 46 یادواره در سطح کل شهرستان برای شهدا برگزار می شود، همچنین برنامه «ابروی محله» از جمله فعالیت های ابتکاری و زیبای بسیج است که مراسم گرامیداشت شهید در مقابل یا داخل کوچه خانه پدر و مادر شهید برگزار شده و مستند 30 دقیقه ای آن تهیه در رسانه ملی پخش می شود که تا پایان سالجاری 5 مستند در شهرستان تفت تهیه خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تفت تعداد را رزمندگان تفتی را 2 هزار و 200 نفر برشمرد که از این تعداد حدود 400 نفر شهید، 580 نفر جانباز، 30 نفر آزاده شامل می شود.

سرهنگ زارع در پایان از پیگیری امور تدفین شهدای گمنام در شهرستان تفت خبر داد و گفت: بیش از 90 درصد پیگیری های تدفین شهدا گمنام در تفت انجام و مکان آن نیز  قطعی شده است امیدواریم در یک مناسبت تا پایان سالجاری تدفین شهدا گمنام در شهر تفت انجام شود.

انتهای پیام/م*

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.