محتوا محتوا

بخشدار مرکزی تفت:


بخشدار مرکزی تفت گفت: مشکلات ناشي از خشکسالي طي چندين سال متوالي و پايين رفتن عمق چاه ها سفره هاي زيرزميني و بعضا حفر چاه هاي غير مجاز باعث شده تا مديريت آب در روستاهاي اين منطقه به سختي انجام شود.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، بخشدار مرکزی تفت در گفتگو اختصاصی، مديريت در آبرساني به روستاهاي اين بخش را از جمله بزرگترين مشکلات موجود دانست و اظهار داشت : اين مشکل در پايان هفته و تعطيلات با حضور همشهريان عزيز استان در روستاهاي اين منطقه شديدتر مي شود.

«علی احمدیان» افزود: اين در حاليست که مشکلات ناشي از خشکسالي طي چندين سال متوالي و پايين رفتن عمق چاه ها سفره هاي زيرزميني و بعضا حفر چاه هاي غير مجاز باعث شده تا مديريت آب در روستاهاي اين منطقه به سختي انجام شود، تا آنجا که در بيش از 80 روستا و مزرعه و مکان اين بخش آبرساني سيار انجام مي شود.

وي ادامه عمليات اجرايي مجتمع آبرساني سانيج و جواد الائمه و پيگيري انتقال آب از محلي خارج از روستاهاي بخش و تخصيص سهميه برداشت از آب انتقالي، حفر چندين مورد چاه، تعويض لوله و سيستم آب آشاميدني، احداث چندين منبع ذخيره آب و ... را از جمله اقداماتي دانست که در اين خصوص انجام شده است.

بخشدار مرکزی به تشریح اقدامات عمرانی نیز پرداخت و گفت:  184 هزار مترمربع زير سازي و آسفالت معابر روستايي ،32 هزار و500 مترمربع سنگفرش معابر روستا، 28 هزار و 400  متر جدول گذاري معابر روستا، 325 متر ديوارچيني ساحلي و 2 هزار و 400 مترمربع تكميل پارك روستايي از جمله اقدامات عمرانی انجام شده بخش مرکزی در یکسال گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه بنياد مسکن واگذاري 370 قطعه زمين روستايي و اخذ 610 جلد سند روستايي و65 فقره تسهيلات بوم گردي و 59 وام مقاوم سازي واحد مسکوني و 268 فقره صدور پروانه روستايي صورت گرفته و 5870 ميليون ريال اعتبار و 58 تن قير مشارکتي نيز به روستاهاي بخش تخصيص يافته است.

احمدیان ادامه داد: در حوزه راهداري و حمل و نقل جاده اي نيز  4 كيلومتر  اجراي آسفالت ( سيلكت) و 7 كيلومتر روكش آسفالت، 3.5 كيلومتر زيرسازي، 2 كيلومتر شانه سازي، 110كيلومتر تيغ زني راههاي روستايي خاكي و 100 كيلومتر خط كشي (خط آكس) محورهاي روستايي بخش مرکزي و همچنين تعريض پل و نصب و مرمت1300 تابلو تابلو و علائم رانندگي (اخطاري،‌انتظامي ،‌مسير نما و... ) در محور هاي روستايي بخش در يکسال گذشته قابل ذکر است.

وی اذعان داشت: لايروبي و مرمت 5 رشته ازقنوات روستاهاي بخش، طراحي 50 هكتار اجراي آبياري كم فشار و تحت فشار و مبارزه با آفات در سطح 200 هكتار از اراضي كشاورزي، اصلاح 40 هكتار از اراضي باغات و اجراي آبياري هاي كم فشار در سطح پهنه 100 هكتار و سرشاخه كاري 123 مورد درخت گردو نيز از جمله اقدامات قابل ذکر جهاد كشاورزي در بخش مرکزي تفت بوده است.

«علی احمدیان» نصب و راه اندازي 6 سايت سايت 3G در مراکز مخابرات طزرجان، علي آباد، سانيج، نصرآباد توسط مخابرات، اجراي فيبر نوري سايت BTS سعيد آباد، سانيج،  نصر آباد و ده بالا با هزينه 120 ميليون ريال را از جمله اقدامات انجام شده در حوزه مخابرات دانست.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.