محتوا محتوا

به بهانه عدم مدیریت ساخت چند سرویس بهداشتی؛


پس از حاشیه ها و باید و نبایدهای فراوان در خصوص ساخت سرویس بهداشتی مجموعه تاریخی امام خمینی تفت؛ مشخص نیست که مسئولان تفتی به چه علت آبروی تفت را با نبود یک تصمیم قاطع! و رخدادهای نامتعارف که حتی نوشتن در مورد آن زیبنده نیست، به حراج گذاشته اند !

 

به گزارش خبرنگار صبح تفت، حسینیه امام(ره) و مجموعه تاریخی جوار آن یکی از بزرگترین و معروفترین اماکن تاریخی استان یزد که همه ساله در ایام مختلف میزبان خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی است.

بزرگترین و مهمترین جلوه این مجموعه در روز عاشورا و نخل برداری شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) است که با حضور بی سابقه و چشم نواز مردم و گردشگردان داخلی و خارجی برگزار می شود.

اما معضل بزرگی و کمبود جدی که این مجموعه بی نظیر تاریخی دارد که شاید نوشتن از آن زیبنده نیست اما یک ضرورت است، وجود سرویس بهداشتی مناسب است.

جدای از اینکه مجموعه تاریخی امام(ره) تفت در مناسبت ها و ایام مختلف پذیرای خیل عظیمی از مردم است، این مکان به عنوان مرکزیت شهر تفت و نقطه مواصلاتی شهر محسوب می شود که وجود یک سرویس بهداشتی کامل و مجهز برای آن ضرورتی فوری است.

سرویس بهداشتی قبلی این مجموعه به دلیل مشکلات زیر ساختی قابل استفاده نبود؛ چندی پیش به طور کامل تخریب و جمع آوری شد اما ساخت دوباره آن اما و اگر ها  و حرف و حدیث هایی را راه انداخته است.

از یکطرف ساکنان اطراف مجموعه امام(ره) مخالف ساخت سرویس بهداشتی در نزدیک محل سکونت خود هستند و از طرف دیگر تصمیم گیری قاطعی برای ساخت سرویس بهداشتی انجام نمی شود.

فرماندار تفت در جلسه ای به منظور بررسی ساخت سرویس بهداشتی مجموعه امام(ره) تفت گفت: در جلسات گذشته با توجه به مشکلات سرویس‌های بهداشتی مسجد امام (ره) هیئت‌امنا مسجد و حسینیه امام (ره) برساخت سرویس‌های بهداشتی جدید در همان مکان سرویس بهداشتی قدیم تأکید داشتند و بر این اساس تصمیم شروع ساخت‌وساز در محل قبلی گرفته شد و تخریب سرویس‌های بهداشتی قدیمی نیز انجام‌شده است.

وی در ادامه افزود: در همان جلسه مصوب شد ساخت سرویس‌های بهداشتی که برای استفاده‌ی شرکت‌کنندگان در مراسم مذهبی و برنامه‌های مسجد است، توسط هیئت‌امنای مسجد صورت پذیرد و مدیریت آن نیز بر عهده خود هیئت‌امنا باشد.

محامدی خاطرنشان کرد: پیشنهادی مبنی برساخت سرویس بهداشتی جلوی مسجد نیز ارائه‌شده است که با فاطمی سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تماس برقرار شد و با بررسی سوابق مربوطه، امکان ساخت وجود ندارد بنابراین، سرویس‌های بهداشتی جدید مسجد امام در همان مکان قبلی توسط هیئت‌امنا مسجد ساخته خواهد شد.

  

پس از حاشیه ها و باید و نبایدهای فراوان در خصوص ساخت سرویس بهداشتی مجموعه تاریخی امام خمینی تفت؛ همچنان سرانجام ساخت این سرویس ها در هاله ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست که مسئولان تفتی به چه علت آبروی اصلی ترین قطب گردشگری تفت و یکی از بزرگترین مجموعه های تاریخی مذهبی استان یزد را که شهرت جهانی دارد با نبود یک تصمیم قاطع! و رخدادهای نامتعارف که نوشتن در مورد آن زیبنده نیست، به حراج گذاشته اند !

انتهای پیام/م*

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.