محتوا محتوا

خطیب جمعه تفت:


خطیب جمعه تفت در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مناسبت های عاشورا، فاطمیه و غدیر سنبل حقانیت وجودی شیعه است و دشمنان تمام تلاش شان این است که این سه مناسبت کم رنگ شود.

به گزارش صبح تفت، امام جمعه موقت تفت در خطبه های این هفته نماز جمعه تفت با اشاره به اینکه جشن های زیادی برای عید غدیرخم در شهرستان تفت برگزار شده و می شود تأکید کرد: مجالس شاد برگزار کنید ولی حرمت ها را نگهدارید.

«آیت الله محمدحسین فلاح» با تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری جشن های عید غدیر خم که زحمات زیادی را متقبل می شوند گفت: توصیه بزرگان و مراجع ماست که حرمت اماکن مقدسه باید نگاه داشته شود.

وی با بیان اینکه می توان مجالس شاد بدون گناه و معصیت برگزار کرد، ادامه داد: ما اگر جشن نیمه شعبان یا جشن غدیر می گیریم آرزو داریم امام زمان (عج) و فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در آن شرکت کنند؛ ما اول کسی که آرزو داریم در مراسم ها شرکت کند آن کسی است که برایش جشن می گیریم، پس باید مراسم ها به گونه ای باشد که آن بزرگواران حضور یابند.

خطیب جمعه تفت در بخش دیگری از خطبه های خود به عظمت عید غدیر و اوصاف حضرت علی (علیه السلام) پرداخت و اذعان داشت: چنانچه عید غدیر همانند روز عاشورا بزرگ داشته می شد شاهد این حجم انحرافات مذهبی در اسلام نبودیم.

 آیت الله فلاح با تاکید بر ضرورت بزرگداشت ولادت و شهادت همه ائمه اطهار(ع)، خاطرنشان کرد: مناسبت های عاشورا، فاطمیه و غدیر سنبل حقانیت وجودی شیعه است و دشمنان تمام تلاش شان این است که این سه مناسبت کم رنگ شود از این رو باید روز به روز پر رنگ تر شود.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود به فجایع میانمار پرداخت و با بیان اینکه دشمن از عظمت مسلمانان و شیعیان هراس دارد، تصریح کرد: فشارهایی که دشمنان به مردم مسلمان میانمار می آورند و این گونه آنها را به شهادت رسانده و اجساد و خانه هایشان را می سوزانند همه به واسطه عظمت اسلام است و در این بین سکوت کشورهای مسلمان جهان غیرقابل قبول است.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.