محتوا محتوا

روز اشک ها و لبخندها؛


رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان تفت گفت: همزمان با اول مهر ماه 508 دانش آموز کلاس اولی راهی 25 کلاس درس در سطح شهرستان تفت می شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، با اشاره به درپیش بودن سال تحصیلی جدید گفت: گستردگی جغرافیایی و نزدیکی به مرکز استان باعث شده تا آموزش و پرورش تفت در دو حوزه نیروی انسانی و زیر ساخت با مشکلات جدیدی روبرو شود.

محمد صادق مهدیان افزود: کمبود منابع مالی و اعتباری در کنار مشکلات نیروی انسانی  وضعیت برخی مدارس تفت را به جایی رسانده است که حتی پول قبوض آّب و برق و گاز آن ها هم تامین نمی شود.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی 95-96،  4 هزار و 568 نفر دانش‌آموز در مدارس تفت تحصیل کردند، اذعان داشت: تعداد دانش آموزان شهرستان تفت در سال تحصیلی 96-97 با افزایش 657 نفر نسبت به سال 95-96، به عدد 5 هزار و 225 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که ثبت نام مدارس تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد هنوز نمی توان آمار دقیقی از دانش آموزان تفتی برای سال تحصیلی جدید ارائه داد اما امیدواریم همانند گذشته رشد مناسبی در تعداد دانش آموزان داشته باشیم هر چند که فاصله نزدیک به مرکز استان باعث شده تا جمعیت قابل توجهی از دانش آموزان تفتی در مدارس یزد تحصیل کنند.

رئیس آموزش و پرورش تفت با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید  78 مدرسه در شهرستان تفت فعالیت خواهند داشت، خاطرنشان کرد: همزمان با اول مهر ماه 508 دانش آموز کلاس اولی راهی 25 کلاس درس در سطح شهرستان تفت می شوند.

وی در پایان گفت: هر چند مجموعه آموزش و پرورش تفت با مشکلات جدی روبروست اما همه تلاش ما این است که این مشکلات کیفیت و سطح آموزشی شهرستان را تحت تاثیر قرار ندهد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.