محتوا محتوا


ترافیک سنگین در راه‌های کشور/ توقف اجباری مسافران کنار جاده‌ها


رئیس پلیس راه کشور با تشریح وضعیت ترافیکی راه‌های کشور گفت: در محورهای کرج ــ چالوس و رشت ــ قزوین همچنان شاهد ترافیک سنگین هستیم.

به گزارش صبح تفت ؛ سردار مهماندار رئیس پلیس راه کشور امروز در برنامه شبکه خبر با تشریح وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اظهار داشت:‌ یکی از بی‌سابقه‌ترین سفرها را در چند سال گذشته شاهد هستیم به‌گونه‌ای که سه شبانه روز است در برخی از محورهای مواصلاتی کشور شاهد ترافیک سنگین هستیم.

وی افزود: همچنان در برخی از محورها به‌ویژه محورهای شمالی کشور از جمله فیروزکوه، هراز و چالوس ترافیک سنگین وجود دارد و دیگر گنجایشی برای عبور خودروها وجود ندارد.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به ترافیک سنگین در محورهای کرج ــ چالوس، رشت ــ قزوین، فیروزکوه و پل زنگوله در مازندران گفت:‌ در آزادراه قزوین ــ رشت،‌ قزوین ــ زنجان،‌کرج ــ قزوین، تهران ــ قم، محور فیروزکوه محدوده پل‌سفید و سوادکوه نیز شاهد ترافیک نیمه‌سنگین هستیم.

سردار مهماندار ادامه داد: محور کرج ــ چالوس به‌مدت 36 ساعت یک‌طرفه بود اما از ساعت 7 صبح امروز به‌صورت دو طرفه اعلام شد ولی باز هم همچنان شاهد ترافیک سنگین در این محور هستیم.

رئیس پلیس راه کشور افزود: به‌دلیل سنگینی ترافیک، راه‌های کشور دیگر گنجایش ندارند و شاهد هستیم که بسیاری از راننده‌ها کنار جاده توقف کرده‌اند.

وی با توصیه به رانندگانی که در ترافیک گرفتار هستند، گفت:‌ رانندگان را به صبر و حوصله و مدیریت زمان سفر توصیه می‌کنم به‌گونه‌ای که قبل از سفر با مرکز اطلاعات پلیس راه کشور با شماره 88255555 تماس بگیرند تا از وضعیت ترافیکی جاده‌ها مطلع شوند.

سردار مهماندار بیان کرد: از هموطنان درخواست می‌کنیم، زمان بازگشت خود از سفر را به روز جمعه موکول نکنند چون برای این روز نیز وضعیت ترافیکی سنگینی پیش‌بینی می‌شود؛ بهتر است رانندگان از فردا اقدام به بازگشت  از سفر کرده و اگر عجله‌ای ندارند از فرصت روز شنبه برای بازگشت استفاده کنند.

رئیس پلیس راه کشور درخصوص برخورد با رانندگان متخلف گفت: با رانندگانی که اقدام به تخلفاتی همچون سبقت غیرمجاز یا عبور از شانه راه در محورهای کوهستانی و کم‌عرض می‌کنند برخورد جدی خواهد شد. در سایر محورهای مواصلاتی اگر راننده مرتکب دو تخلف حادثه‌ساز شود خودروی وی تا 72 ساعت توقیف می‌شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان