محتوا محتوا

تابش:


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: سپاه در خط مقدم مبارز ه با داعش قرار دارد و اگر نقش آفرینی سپاه در موصل، سوریه، عراق و ... نبود منطقه در آتش فتنه آنها می‌سوخت.

به گزارش صبح تفت به نقل از یزد آوا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد با اشاره به سخنان نوبخت مبنی بر اینکه به 50 درصد از طرح‌های استانی و توازن، بودجه تخصیص یافته است، گفت: با برآورد انجام شده از میزان کل بودجه عمرانی استان به میزان 522 میلیارد تومان، تنها 136 میلیارد تومان یعنی 26 درصد تخصیص یافته که با 50 درصد عنوان شده فاصله زیادی دارد و باید گزارشی در جهت دفاع از دستگاه‌های اجرایی و مردم یزد تهیه شود تا توسط نمایندگان مردم استان در مجلس پیگیری شود.

محمدرضا تابش با اشاره به اظهارات ترامپ سخنان وی را بازتاب دهنده نگاه بنگاه داری به عرصه سیاست دانست و افزود: متأسفانه ترامپ از بدیهیات تاریخی و جغرافیایی کم اطلاع است، از طرفی خود را همراه با مردم ایران معرفی می‌کند و از طرفی دیگر از خلیج فارس با نام جعلی آن نام می‌برد که با واکنش خوب مردم ایران و موجی گسترده مواجه شد.

وی با اشاره به اظهارات ترامپ در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: سپاه در خط مقدم مبارز ه با داعش قرار دارد و اگر نقش آفرینی سپاه در موصل، سوریه، عراق و ... نبود با حاکمیت داعش در اکثر کشورها مواجه بودیم و منطقه در آتش فتنه آنها می‌سوخت و وضعیت دنیا به مخاطره می‌افتاد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: امریکا باید به تاریخ و تمدن چند هزارساله ایران و غرور ایرانیان توجه داشته باشد و بداند با زبان توهین و تکبر نمی‌تواند با ایرانیان صحبت کند، رعایت اصل احترام متقابل ضروری است و با بی ادبی جواب بدتری دریافت می‌کند.

تابش ادامه داد: امریکا از سیاست تغییر رژیم ایران و همچنین مداخله در امور داخلی ایران باید پرهیز کند، بعد از سرنگونی دولت مصدق مردم از مداخله امریکا در ایران متنفرهستند و باید بداند اگر بخواهد بحثی در خصوص مسائل کلی و کلان داشته باشد در ساختار و سلسله مراتب حکومتی و ساختارهای فراجناحی سخن به میان آورد.

وی تصریح کرد: امریکا باید قبول کند که سیاست دوگانه فشاردیپلماسی کارساز نیست و جواب فشار، فشار است و همانگونه که مسئولان بلند پایه اعلام کردند برای همه ترفندهای دشمن آمادگی داریم، فشار تحریم‌های هسته‌ای منجر به دستیابی به توان ذخیره‌سازی اورانیوم شد و اگر معاهده برجام انجام نمی‌شد همانطور که رهبری به صراحت فرمودند ما کاربرد بمب هسته‌ای اتمی را نداریم ولی توان ساخت آن را داشتیم اکنون نیز اگر امریکایی‌ها با اهرم فشار پیش بروند به مراتب مدرن‌تر و جدیدتر فرایند و صنایع هسته‌ای کشور را احیا می‌کنیم.

تابش گفت: مهم ترین دلیل مخالفت امریکا با برجام، پوششی برای کارهایش است و نفوذ ایران در منطقه مهم‌ترین دلیل است، ایران به عنوان قدرت بلامنازع منطقه‌ای و قدرتی مطرح در معادلات بین المللی است و تلاش برای انزوای ایران و نفی منافع مشروع منطقه‌ای آن موجب افزایش نفوذ ایران در سوریه، لبنان، عراق، یمن و افغانستان شد.

وی تصریح کرد: مداخله امریکا در منطقه و فشار بر ایران کارساز نیست بلکه باید محملی فراهم شود که قدرت‌هایی که در سطح منطقه ادعا دارند در منطقه بدون دخالت امریکا اتحادی را شکل بدهند و با تدبیر و درایت آنها منطقه اداره شود و مسلما امریکا با دخالت در منطقه کاری از پیش نمی‌برد.

نماینده مردم اردکان درمجلس شورای اسلامی عنوان کرد: استقامت و پایداری مردم ایران قابل تجلیل و ارج گذاری است و مردم سرمایه جاودانه کشور و دفاع کننده از آرمان‌ها و ارزش‌های هستند که باید از آنها حمایت کرد و درتننگناهایی که با آن مواجه هستند رضایت آنها را فراهم کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.