محتوا محتوااگر فرض بگیریم که کنسرت با هدف شاد بودن یا شادی کردن برگزار می شود؛ پرواضح است که شاد شدن مردم زمانی معنا می یابد که مردم مشکل و دغدغه ای که مانع از ایجاد شادی شود را نداشته باشند.

صبح تفت؛چند روزی است که موضوع برگزاری کنسرت در شهرستان تفت نقل هر مجلسی شده  و بر سر زبان ها افتاده است و در این بین هر فردی در خور به ذائقه و سلیقه خود برگزاری کنسرت ها را تایید و یا رد کرد.

اگر فرض بگیریم که کنسرت با هدف شاد بودن یا شادی کردن برگزار می شود؛ پرواضح است که شاد شدن مردم زمانی معنا می یابد که مردم مشکل و دغدغه ای که مانع از ایجاد شادی شود را نداشته باشند به عبارت دیگر زمانی می توان مردم را شاد کرد که ابتدا درد مردم را فهمید و سپس برای آن راهکار ارائه کرد تا با رفع درد، هم مردم را شاد کرد و هم زمینه را برای شادی بیشتر فراهم کرد.

اما درد مردم در این روزها همان مشکلات معیشتی زندگی است؛ کافی است که در کوچه و بازار قدم بزنیم و با مردم صحبت کنیم تا از درد و مشکل زندگی عامه مردم خبردار شویم.

کمتر کسی است که امروز در اینور و آنور خبرهای ناگوار بیکاری شاغلان، تجمعات عدم پرداخت حقوق وتداوم موج بیکار ماندن جوانان تحصیل کرده را نشود و یا مشکلات روزمره زندگی از قبیل ازدواج، بیکاری، گرانی و خشکسالی را لمس نکرده با ندیده باشد.

اما براستی مسئولان دولت که این همه دغدغه برگزاری یک کنسرت را دارند برای کدام یک از مشکلات معیشتی مردم اینچنین دلسوزی می کنند؟ آیا بیکاری جوانان تحصیل کرده یا نبود قدرت خرید مردم هم با همین دغدغه دنبال می شود؟

در معیار کوچکتر آیا مشکلات خشکسالی و کم آبی روستاهای تفت با برگزاری کنسرت حل خواهد شد؟ آیا نیاز مردم دهستان سخوید که در هفته فقط چند ساعت آب آشامیدنی دارند؛ برگزاری کنسرت است؟

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (5 آرا)
The average rating is 3.4 stars out of 5.


forough
حرف من اینه که برگزاری کنسرت هم "مسئولیت مسئولین" هست. شما میگید " بخاطر مخالفت با کنسرت از کشور تفت میرن یا بخاطر بی توجهی مسئولین؟" من میگم گزینه ی اول شما زیرمجموعه ی گزینه ی دومه و چیز جدایی نیست.
اما مسئول برگزاری کنسرت، یک بخشیه و مسئول کم آبی (یا هر مشکل دیگه) یه بخش دیگست. ما نمیتونیم بگیم چون آقای مسئولِ کم آبی بی مسئولیتی (کم مسئولیتی) کرده پس بخش برگزاری کنسرت رو ول کنیم. این دو بخش کاملا جدا هستند و اتفاقا وقتی یه بخش کم کاری میکنه، بخش دیگه میتونه با انجام یه کار خوشحال کننده ای این ترازو رو برگردونه(منظور ترازوی روحیه ی مردمه) وگرنه ما نیومدیم بچسبیم به کنسرت و بقیه رو بیخیال بشیم.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو خوب برسونم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۱۱ ۲۰:۲۳ در پاسخ forough
ERFAN
به نطر شما کم ابی معیار کوچکی است
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۹ ۱۴:۰۵
forough
لازم به یادآوری هست که جناب صبح تفت، وظیفه ی شما بعنوان یک سایت خبری انتشار خبر به مردم و انتشار حرف مردم به صاحب خبر است. نه اینکه فقط خبرایی که از نظر خودتون خوشایند هست رو اونم به گونه ی تفکر خودتون انتشار بدید. خبرنگار باید بی طرف باشد.
بخاطر بی طرف نبودن شما من موقع انتخابات از سایت شما رفتم و دیگه مثل قبل خبرای شما رو چک نمیکردم چون خودم اون موقع یه آدم کاملا بی طرفی بودم و نیاز به اطلاعات در مورد نامزدها داشتم اما شما کاملاااااا یک طرفی خبر میذاشتید. و الان لازم دونستم که بیام و حرفامو بزنم.
پس اگر مسئولیتی رو قبول کردی مسئول باش وگرنه توهین و خیانت کردی
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۵ ۱۱:۰۲
forough
شما هم پس اصلا نخند چون آب نداریم صبح تا شب بشین گریه کن و روزی 70 بار بگو آب نداریم و به 70 نفر دیگه هم توصیه کن که اینکارو بکنن حتما جواب میگیری و آب پیدا میشه :||||||||||||||
یه ذره بیشتر در مسائل دقت کنید کنسرت چه ربطی به کم آبی داره؟ کنسرت لغو شه آب پیدا میشه؟ بریم آبروریزی و بی فرهنگی کنیم جلوی سالن، آب پیدا میشه؟ بریم جلوی مجوزی که صادر شده بی قانونی کنیم آب پیدا میشه؟
یه ذره دقت کردید ببینید چقدر مردم شهرمون افسرده و بی ذوق شدن؟ بنده بعنوان یه جوان 23 ساله هیچ چیز جالب و جذابی توی شهرمون نمیبینم و با کمال میل میخوام در شهری که تحصیل میکنم زندگیمو ادامه بدم. عیدامون هم دست کمی از عزا و ماتم نداره :|
دارم با چشمای خودم میبینم که چقدر از جوان ها دارن میرن از کشورشون و هیییییییییچ کس توجهی نمیکنه. بهتره این موضوع عذابت بده تا چیزای دیگه

----------------------
خود شما دارید میگید جوانان دارن از کشور میرن! جوونا دارن بخاطر برگزار نشدن و مخالفت با کنسرت از کشور تفت میرن یا بخاطر بی توجهی مسئولین؟
همه حرف ما اینه بجای اینکه این همه مشکلات مردم و جوونا رو رفع کنید؛ چسبدید به کنسرت برگزار کردن؟!؟
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۹ ۱۰:۳۵
رضا
چی میگید شماها شادی هم میخواهید ازمردم بگیرید
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۵ ۰۹:۳۱
علی
مردشور خبر گذاری تون رو ببرن که دو بحث جدا از هم رو باهم مقایسه مکنه....یعنی خاک

مردم یزد الان تو فقر فرهنگی هستن و گرنه امثال شماهایی سایت خبری نداشتن
---------
صبح تفت::با این نگارش و غلط های املایی شما؛ کاملا معلومه فقر فرهنگی کجا وجود داره!!
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۹ ۱۰:۳۸
علی
مردشور خبر گذاری تون رو ببرن که دو بحث جدا از هم رو باهم مقایسه مکنه....یعنی خاک

مردم یزد الان تو فقر فرهنگی هستن و گرنه امثال شماهایی سایت خبری نداشتن
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۵ ۰۲:۵۳
علی محمد
با سلام .
چرا با خداقل اتفاقاتی که برای شادی مردم انجام می شود مخالفت می کنید . مشکلات اقتصادی مردم که همیشه بوده و دولت و مسئولین وظیفه دارند که رسیدگی کنند .اما این دلیل نمی شود که با جشن و کنسرت و... مخالفت شود.خواهشا شادی مردم و همچنین موسیقی و هنر و غیره را به خاط دعواهای سیاسی نابود نکنید.خواهشا
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۳ ۱۳:۵۲
محمد
سلام
درود بر شما که دغدغه مشکلات مردم رادارید.
مشکل بیکاری شاغلان و جوانان فارغ التحصیل دغده شما و نشریه شما می باشد آفرین.
اما نظر شما را به این نکته جلب می کنم که آیا جوانان فارغ التحصیل در رشته موسیقی چه کار باید بکنند؟
آیا فعالیت در زمینه موسیقی و برگزاری کنسرت جزئی از شغل آنها هست یا نه؟ فکر نمی کنید که شماو همفکرانتان که باعث لغو کنسرت ها می شوید در واقع دارید باعث بیکاری جوانان فارغ التحصیل رشته موسیقی می شوید؟
آیا در طر فرآیند برگزاری این کنسرت چند نفر مشغول به کار و کسب درآمد می کنند؟
آیا اگر سالن قدس تفت در سال حداقل 10 کنسرت اینچنینی برگزار کند چند درآمد کسب می کند؟
با این درآمد آیا نمی تواند سالن خود را پیشرفته و به روز کند و در نگهداری آن بهتر عمل کند؟
آیا ایجاد شادی و شعف و شور در جوانان باعث تشویق آنها به فعالیت و تلاش و کار نمی شود تا کمی بار اشتغالزائی از دوش دولت برداشته شود؟
خواهشمندم کمی متفکرانه و مسئولیت مدارانه به موضوع فکر نمائید.
با تشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۲ ۱۷:۳۵
dfh
بسم الله
اینجانب نمی خواهم با نگاه کلیشه ای دیگران به قضیه کنسرت ها نگاه کنم.
الف)
متأسفانه دعوای چپ و راست بر سر اصل کنسرت ها نیست و هنر این وسط یک قربانی بیش نیست. نگاه هر دو طرف به این کنسرت ها ابزاری است و هرگز و ابداً یک نگاه هنری از سوی طرفداران و یک نگاه آسیب شناسانه از سوی مخالفان مطرح نیست.
ب)
بنده در گوش کردن امر موسیقی یک حرفه ای نیستم اما طبق سلیقه خودم برخی از آن ها را می پسندم و اگر بخواهیم نگاههای چپ و راست سیاست زده را رها کنیم می بینیم که:
اصل کنرست فی نفسه مشکل خاصی ندارد. اما آنقدر از سوی جوزدگان در آن بی حرمتی دیده شده که خیلی ها لفظ کنسرت را مترادف با بی حرمتی به اعتقادات می دانند. لکن باید دید آیا در کنسرت های شهرام ناظری هم از این خبرها بوده یا نه؟
ج)
شهرام ناظری کیست؟ استاد مسلم موسیقی اصیل ایرانی، کسی که در اکثر آثار خود از اشعار ناب مولانا استفاده می کند. وی به وجود آورنده سبک جدید ادبیات حماسی و عرفانی ایران است. هنوز تصنیف های زیبای "اندک اندک" و "کاروان شهید" او از یادمان نرفته است.
د)
آنچه یک هنردوست را ناراحت میکند این است که:
عده ای می خواهند با اجرای این کنسرت راه را برای اجرای کنسرت های حرمت شکن باز کنند و این در ابراز نظرهایشان مشهود است. و درست به همین دلیل عده ای دیگر نمی خواهند این کنسرت برگزار شود.
ه)
همه اینها در حالی است که انسان به وضوح تشخیص می دهد که اجرا شدن کنسرت ها در کلام و عمل دولتمردان و حامیانشان دغدغه ای بسیار مهمتر از اشتغال، وام ازدواج، مسکن جوانان، تولید داخلی، جلوگیری از واردات و در کل اقتصاد مردم است.
و)
به هر روی نگارنده موافق برگزاری کنسرت استاد شهرام ناظری می باشم، کنسرتی که موارد ذیل باید در آن رعایت شود وگرنه برای اجرای های بعدی نیز همین آش ها خواهد بود با همین کاسه ها.
1- جایگاه استقرار بانوان و آقایان طبق اصول مسلم اسلام باید مجزا باشد به جز قسمتی که مختص خانواده هاست.
2- حجاب و عفاف حضار باید رعایت شود. عده ای فقط به قصد ولنگاری می آیند.
3- مسئولین برگزار کننده کاملا مشخص باشند و آنان مسئولیت موارد بالا را داشته باشند و در صورتی که رعایت نگردید نتوانند مجوز دیگری برای اجرا بگیرند.
4- نوازندگان و خوانندگان نیز خودشان مستحضر هستند که اگر در کنسرت آنان بی حرمتی خاصی اتفاق بیفتد اجراهای بعدی آنان نیز زیر سؤال می رود.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۲ ۰۸:۲۰