محتوا محتوا

گلایه فرماندار تفت از سفر در شرایط کرونایی:

تفتی‌ها تاوان خوشگذرانی مسافرین را می‌دهند


نوکار فرماندار تفت در خصوص سفر در ایام کرونا به این شهرستان، گفت: سفر مردم در شرایط کرونایی به تفت زیاد بوده که سبب بروز مشکلات برای مردم شده است.

به گزارش صبح تفت، علیرضا نوکار فرماندار شهرستان تفت ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به طرح‌های افتتاحی در هفته دولت در این شهرستان، گفت: در هفته دولت امسال 31 پروژه افتتاحی را در دستور کار داریم که 83 نفر را در شهرستان تفت مشغول به کار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در هفته دولت، 7 پروژه بااعتباری بالغ‌بر 240 میلیارد ریال شروع به ساخت می‌کنند افزود: آغاز به کار ساخت مسکن ملی در شهرستان تفت، راه‌اندازی اورژانس بین‌راهی، اجرای طرح‌های کنترل سیلاب و طرح‌های آبخیزداری از جمله این طرح‌ها است.

نوکار در ادامه بیشترین روستاها در سطح استان یزد را متعلق به شهرستان تفت دانست و اظهار داشت: 350 روستا در شهرستان تفت داریم که با برنامه‌ریزی که صورت گرفته، اکثر این روستاها آب‌رسانی ثابت دارند.

فرماندار تفت یکی از مشکلات مردم روستاهای شهرستان تفت در پایان هر هفته را ازدحام مسافرین در این مناطق و ایجاد مشکل آب دانست و اذعان داشت: شبکه‌های آب، برق و گاز به‌تناسب جمعیت هر روستا تزریق‌شده ولی چون در پایان هر هفته یا تعطیلات شاهد حضور مسافرین به این مناطق هستیم، با مشکلاتی در این زمینه مواجه می‌شویم.

وی با اشاره به شرایط کرونایی شهرستان تفت، گفت: در ابتدای پیک اول کرونا با دستورالعملی که دریافت کردیم محدودیت‌هایی را برای شهرستان اعمال کردیم و دلیل آن هم حضور و ازدحام بیش‌ازحد مردم در مناطق ییلاقی تفت به‌واسطه آب‌وهوای مناسبی که دارد بود.

نوکار به عدم رضایت مردم شهرستان و روستاهای تفت به خاطر حضور مردم در شرایط کرونایی به این مناطق اشاره کرد و افزود: مردم شهرستان تفت به علت حساسیت بحث کرونا از منازل خود خارج نمی‌شوند ولی متأسفانه به علت مسافرت مردم به این مناطق، مشکلاتی برایشان به وجود آمده که سبب عدم رضایت آن‌ها شده است.

فرماندار تفت با بیان اینکه بسیاری از سفرها به شهرستان تفت و روستاهای تابعه گردشگری نیست بلکه خوشگذرانی است، ادامه داد: با توجه به اینکه افرادی که به این مناطق سفر می‌کنند غالباً مواد موردنیازشان را از شهرهای خود خریداری و بعد به روستاهای شهرستان تفت سفر می‌کنند پس در این خصوص خیلی عایدی برای مردم تفت ندارد و در طرف مقابل هم با توجه به عدم رضایت مسافرین، شاهد آلودگی منابع و ایجاد پسماندهای زباله‌های مسافرین هستیم که سبب ایجاد مشکلاتی برای مردم شده است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه در ایام غیر کرونایی پذیرای مسافرین هستیم افزود: تلاشمان در شرایط کنونی حفظ سلامت و بهداشت مردم شهرستان تفت است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.