محتوا محتوا

حجت الاسلام راشد یزدی از حال و هوای انقلاب در تفت می گوید


حجت الاسلام راشد یزدی از حال و هوای انقلاب و شور و شوق مثال زدنی تفتی ها می گوید.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، شنیدن شکل گیری اعتراضات به نظام شاهنشاهی و آغاز پیروزی انقلاب اسلامی در شهر تفت خالی از لطف نیست؛ حجت الاسلام «راشد یزدی» از اولین سخنرانان شکل نهضت انقلاب در شهرستان تفت بوده است که بلافاصله پس از تبعید در این شهرستان حضور پیدا کرده است.

متن زیر حاصل گفت و گو، با حجت الاسلام راشد یزدی در مورد چگونگی شکل گیری تحولات انقلاب در تفت است.

«تفت از اماکنی است که سابقه دین داری در آن خیلی ممتد است و من یادم است که در کودکی ،عزاداری و نخل برداری در تفت در سرتاسر استان نمونه بود؛ چند بار در دوران جوانی به تفت رفت وآمد داشتم؛ بعد از دوران طلبگی به یزد برگشتم.ازجاهایی که مرتب من را برای روضه خوانی ومنبر دعوت می کردند شهرستان تفت بود؛ حقیر با بزرگان تفت وعلمای تفت رفت و آمد داشتم تا نزدیک انقلاب که با جوانان تفت رفت وآمد بیشتر شد و جلساتی تشکیل می دادند که من افتخار حضور در این جلسات را داشتم و پیرامون اسلام سیاسی صحبت می کردم.

 هیچ وقت گرمی وشور انقلابی جوانان تفت یادم نمی رود؛ در آخرین تبعیدم به استان خوزستان و بعد از این که انقلاب گرم تر شده بود و مردم به خیابان ها می ریختند؛ رژیم، تبعیدی های سراسر کشور را کم کم آزاد می کرد ولی آنچه که من تحقیق کردم آخرین کسی که از تبعید آزاد شد من بودم .

 مردم وفرهنگیان عزیز یزد اعتصاب کرده بودند و یکی از درخواست هایی آن ها این بود که این حقیر آزاد شود؛ شهید صدوقی به چند تا معلم گفتند که فلانی را از تبعید بیاورید در نهایت از جمله کسانی که خود، خود را آزاد کرد وهیچ اجازه ای از دستگاه رژیم نگرفت من بودم.

پس از پایان تبعید من به همراه آن چند معلم به یزد حرکت کردم، درست یک روز به اول بهمن من به تفت آمدم.مردم عزیز تفت تا علی آباد به استقبال من آمده بودند؛ هیچ وقت یادم نمی رود که نرم نرم برف می آمد؛ من وارد تفت شدم ومردم تفت ابرازاحساسات کردند.

ما به خدمت مرحوم حضرت آیت الله حاج شیخ جواد حسنعلی روحانی برجسته رسیدیم و ایشان به من گفتند که امشب در منزل من در تفت بمانید؛ ما آن شب را ماندیم  و درباره اوضاع تفت و وضعیت انقلاب با هم صحبت کردیم .

 من همیشه خودم را درخدمت مرحوم آیت الله حسنعلی میدیم و محضر ایشان ارادت داشتم؛ یادم است که آقای خامنه ای همیشه احوال مرحوم حاج شیخ جواد را می پرسیدند ومی گفتند که من ایشان را دوست دارم ؛ همیشه دین داری مردم و طرفداری از روحانیت در تفت را شاهد بودیم؛ در دوران انقلاب هم تفتی ها به قول ضرب المثل" هم کشک مالیدند هم دنگی دادند"هم خدمات مالی کردند هم شهید دادند.»

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.