محتوا محتوا

امام جمعه تفت:


امام جمعه در نشست مجمع سلامت شهرستان تفت گفت: با توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی و صنایع تولید محصولات پزشکی می توان تفت را به قطب توریسم درمانی جنوب شرق کشور تبدیل کرد.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، امام جمعه در نشست مجمع سلامت شهرستان تفت با تبریک ایام الله دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: دهه فجر طلایی ترین فرصت برای بیان دستاورد های انقلاب اسلامی است و وظیفه تک تک ما مسئولان است که برکات و ثمرات انقلاب اسلامی برای آحاد مردم بویژه جوانان بیان کنیم.

حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری با اشاره به موضوع جلسه گفت: ما در حوزه بهداشت و درمان و پزشکی در قبل از انقلاب چه وضعیتی داشتیم و امروز به چه جایگاهی رسیده ایم؟ انقلاب اسلامی کمترین برکاتش همین پیشرفت علمی و توسعه فناوری بود.

وی با بیان اینکه ما قبل از انقلاب حتی دکتر هم از هند می آوردیم، ادامه داد: کشور ما در قبل از انقلاب، نیازمند به خدمات پزشکان هندی و پاکستانی بود و طبق آمار در سال 56 تعداد پزشکان عمومی کشور 9400 نفر و پزشکان متخصص نیز 5200 نفر بود اما این آمار در سال 90 به بیش از 14 هزار پزشک عمومی و 12 هزار پزشک متخصص افزایش یافته است.

امام جمعه تفت اضافه کرد: در حال حاضر ایران قطب پزشکی در منطقه غرب آسیا است. ایران رتبه اول چشم پزشکی در منطقه، رتبه اول مغز و اعصاب در منطقه، رتبه اول جهان در جراحی قلب کودکان و رتبه سوم جهانی در اهداء و پیوند اعضاء است.

وی با بیان اینکه امروز ما باید در پیشرفت پزشکی و بهداشتی از آموزه های اسلامی بهره ببریم، افزود: استفاده چشم و گوش بسته از علوم غربی کافی نیست و ما باید به سمت طب اسلامی بهره ببریم و با آموزه های که دین مبین اسلام و ائمه اطهار در مورد بهداشت و سلامت داشتند را بکار ببندیم.

حجت الاسلام غفوری در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه شهرستان تفت اشاره داشت و گفت: شهرستان تفت یک شهرستان تفت است که توسعه آن با محوریت گردشگری تعریف شده و به خاطر اقلیم خوب و نبود صنایع آلاینده مورد توجه گردشگران و مسافران داخلی و خارجی است.

وی ادامه داد: وجود چند بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در شهرستان تفت زیرساخت بسیاری خوبی برای توسعه توریسم درمانی فراهم آورده است و با توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی و صنایع تولید محصولات پزشکی می توان تفت را به قطب توریسم درمانی جنوب شرق کشور تبدیل کرد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.