محتوا محتوا

رئیس اتحادیه خشکبار استان یزد خبرداد:

تکاپوی ملموس مردم یزد برای خرید آجیل شب یلدا/افزایش قیمت آجیل وخشکبار از30تا80درصد


رئیس اتحادیه خشکبار استان یزد گفت: تکاپوی مردم برای خرید آجیل و خشکبار شب یلدا متاسفانه ملموس است اما با این وجود تعداد مراجعین نسبت به سال گذشته حدود50درصد کاهش یافته است.

به گزارش صبح تفت،  محسن جلیلی پور رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار استان یزد در گفتگوبا یزد رسا اظهار داشت: متاسفانه علیرغم همه گیری بیماری کرونا و محدودیت های اعمال شده در این زمینه اما همچنان مشاهده می شود که مردم در حال خرید آجیل وخشکبار و آماده شدن برای برگزاری شب چله هستند اما این میزان نسبت به سال گذشته حدود 50درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به  افزایش قیمت30تا80 درصدی انواع آجیل وخشکبار نسبت به سال گذشته ابراز داشت: محدودیت های کرونا و مشکلات ناشی از آن و هم چنین افزایش قیمت هایی که مغازه  داران در ایجاد آن هیچ نقشی نداشته اند باعث شده صنف آجیل و خشکبار به شدت در این ایام دچار ضرر گردند.

محسن جلیلی پور رئیس اتحادیه آجیل وخشکبار استان یزد با اعلام قیمت برخی از انواع آجیل و خشکبار تصریح کرد: قیمت انواع پسته از یک میلیون و700هزار ریال  تا دومیلیون و 225هزار ریال و همچنین انواع تخمه آفتابگردان از 220هزار ریال تا 480 هزار ریال می باشد و مخلوط ده میوه خشک از یک میلیون و500هزار ریال تا یک میلیون و800هزار ریال می باشد.

قیمت برخی از اقلام آجیل و خشکبار در انتهای خبر آمده است.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.