محتوا محتوا

رئیس اداره میراث فرهنگی تفت خبر داد


رئیس اداره میراث فرهنگی تفت گفت: در سال گذشته حدود 11 اثر تاریخی شهرستان تفت با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان به تصویب رسید.

به گزارش صبح تفت، مهدی جمالیان گفت: ثبت ملی جاذبه های گردشگری کشور چه طبیعی باشند و چه تاریخی، باعث صیانت و محافظت بهتر از این آثار خواهد شد.

وی از ثبت حدود 100 اثر  شهرستان تفت در آثار ملی خبر داد و افزود: 100 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی شهرستان تفت ثبت ملی شده اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی تفت اظهار داشت: عاشورا و محرم تفت و علم گردانی طزرجان دو اثر معنوی ثبت ملی شده و 6 اثر دیگر که شاخص ترین آن ها عقابکوه و چشمه جوشان توران پشت است به عنوان آثار طبیعی شهرستان تفت ثبت ملی شده اند.

جمالیان ادامه داد: ثبت 20 اثر تاریخی دیگر شهرستان تفت در حال پیگیری است که ان شالله به زودی شاهد ثبت ملی آن ها باشیم.

وی در رابطه با اقدامات میراث فرهنگی در بازسازی ابنیه تاریخی، عنوان کرد: در سال گذشته حدود 11 اثر تاریخی شهرستان تفت با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان به تصویب رسید.

رئیس اداره میراث فرهنگی تفت تصریح کرد: کوچه باغ های شهرتفت، حسینیه و مسجد گرمسیر، دخمه چم، قلعه دهشیر، خانه های تاریخی، بافت تاریخی اسلامیه، مدرسه راحت آباد، حمام و آسیاب صمصام آباد، مسجد ملاحیدر و مسجد کبیر توبه از جمله بناهای بازسازی شده شهرستان تفت در سال گذشته است.

جمالیان از فعالیت 5 اقامتگاه بوم‌گردی در تفت خبرداد و خاطرنشان کرد: این اقامتگاه ها در محله های راحت آباد، تل مختار، سرده شهر تفت، روستای مبارکه و اسلامیه قرار دارد.

این مقام مسئول اضافه کرد: اقامتگاه های بومگردی، بستری مناسب برای معرفی فرهنگ، آداب، آیین ها و مراسم محلی تفت است که مسافران نوروزی می توانند از آن حداکثر استفاده را ببرند.

جمالیان با بیان اینکه 15 اقامتگاه بوم گردی شهرستان تفت در حال ساخت است، تصریح کرد: اقامتگاه بوم گردی مصداق کامل یک فعالیت فرهنگی و گردشگری است و حس خوبی که حضور در اقامتگاه های بوم گردی به مخاطب می‌دهد باعث می‌شود تا علاقه افراد نسبت به آنجا افزایش پیدا کند و لحظاتی ماندگار در ذهن آن ها ثبت شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.