محتوا محتوا

مسئول هیات انصار ولایت یزد مطرح کرد


حجت الاسلام مهدوی نژاد مهمترین ویژگی جشن «زیر سایه خورشید» را مردمی بودن آن دانست و اظهار داشت: این جشن در حالی عنوان بزرگترین اجتماع مذهبی استان را از آن خود کرده است که با پشتوانه کاملاً مردمی توسط هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی مردم نهاد برگزار می شود.

به گزارش صبح تفت ؛ مسئول هیات انصار ولایت دارالعباده یزد صبح امروز در نشست خبری، با تبریک فرا رسیدن «دهه کرامت» گفت: تعظیم شعائر پاسداشت ارکانی است که دین به واسطه آن قوام پیدا می کند. یکی از این شعائر مودت اهل بیت عصمت و طهارت و ابراز عشق و علاقه به پیشوایان دینی است که در سالروز ولادت و شهادت آنها بروز و ظهور بیشتری دارد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی مهدوی نژاد، اظهار داشت: در این میان پاسداشت سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع)  به عنوان ولی نعمت ما ایرانی ها در نزد مردم متدین ما پر رنگ تر بوده است. به ویژه که بعد از پیروزی انقلاب این عشق و ارادت زمینه بروز بیشتری پیدا کرد.

وی افزود:  پیش از این برنامه های متنوعی در دهه کرامت برگزار می شد اما از 8 سال قبل جشن «زیر سایه خورشید» توسط آستان قدس رضوی طرح ریزی و در 8استان برگزار شد. استقبال از این جشن ها به قدری بود که اکنون در 200 شهر از ایران و 20 کشور دنیا در حال برگزاری است.

مهدوی نژاد، بیان داشت: در «زیر سایه خورشید» خدام در قالب گروه های معینی به استان های مختلف اعزام شده و برنامه های معینی اجرا می کنند. نقطه آغاز این حرکت فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر بردن معارف امام رضا(ع) بین عامه مردم و بهره مندی از برکات معنوی ایشان بود.

مسئول هیات انصار ولایت بیان داشت: کانون جوانان رضوی آستان قدس در تمام استان ها مسئول برگزاری این جشن است. بحمدالله از آنجا که هیات انصار ولایت در حوزه های مختلف مراسمات مذهبی، تفسیر قرآن، حوزه کودک، نشر کتاب، ادبیات آئینی و بسیاری برنامه های فرهنگی دیگر فعالیت داشت این توفیق در یزد نصیب هیات انصار ولایت شد تا نمایندگی کانون جوانان رضوی آستان قدس را به دست آورده و برنامه ریزی های لازم جهت اجرای جشن «زیر سایه خورشید»  را بر عهده بگیرد. البته برای برگزاری این جشن 13 تشکل فرهنگی و مذهبی در حال همکاری با مجموعه هیات انصار ولایت هستند.

حجت الاسلام مهدوی نژاد اعلام کرد: کانون جوانان رضوی استان یزد در استان یزد از ده کمیته تشکیل شده است که قریب به 650 خادم بدون هیچگونه چشم داشتی و تنها برای رضای خدا در حال فعالیت هستند. با تلاش این عده قریب به 80 هزار نفر در استان به صورت مستقیم از برکات معنوی امام هشتم شیعیان بهره مند می شوند.

وی خاطر نشان کرد: 9 نفر از خدام حرم رضوی عصر روز دوشنبه 26 مرداد وارد دارالعباده می شوند و با استقبال اقشار مختلف مردم به زیارت امامزاده جعفر خواهند رفت و برنامه های ویژه خدام از روز سه شنبه آغاز خواهد شد.

مهدوی نژاد از برگزاری 120  جشن و بازدید در مدت اقامت 4 روزه خدام امام رضا(ع) در یزد خبر داد و افزود: تجلیل از خانواده های پر جمعیت به منظور ترویج فرهنگ ازدیاد نسل، تجلیل از زوج های جوانی که با ازدواج های آسان به خانه بخت رفته اند برای ترویج این سنت حسنه، دیدار با خانواده معزز شهدا، حضور در جمع طلاب، دانش آموزان، مهد کودک ها،  ملاقات با نخبگان علمی، مهندسین، پزشکان، علما و ائمه جمعه شهرستان های مختلف استان، شرکت در برنامه های رادیویی و تلویزیونی، عیادت از بیماران و معلولان و حضور در خانه های سالمندان، حضور در جمع بیماران ام اس و حضور در مساجد استان از جمله مهترین برنامه خدام حرم رضوی در دارالعباده یزد است.

مسئول هیات انصار ولایت با تشکر از مدیر کل صدا و سیمای استان یزد عنوان کرد: خوشبختانه امسال با هماهنگی های انجام شده با دکتر پهلوانیان برای نخستین بار جشن «زیر سایه خورشید»  به صورت زنده از صدا و سیمای شبکه تابان پخش خواهد شد.

وی با تشریح جزئیات جشن «زیر سایه خورشید»  اعلام کرد:  اهتزاز پرچم بارگاه رضوی در جشن، بیان خاطرات و سخنرانی توسط خادمین حرم رضوی، حضور سید علی ضیا به عنوان مجری، مداحی ذاکرین اهل بیت تجلیل از نخبگان علمی، فرهنگی و قرآنی استان، برپایی خیمه گاه بچه های بهشت رضوی در حاشیه جشن مخصوص کودکان عمده ترین برنامه ها در جشن «زیر سایه خورشید»   امسال خواهد بود.

مهدوی اظهار کرد: خادمین همچنین با حضور در شهرستان های اردکان، ابرکوه، مهریز، تفت، بهاباد، میبد و خاتم و روستاهای علی آباد، سانیج و روستای مزویر در برنامه های تدارک دیده شده در این مناطق شرکت می کنند. در هر یک از این شهرستان ها یک جشن بزرگ محوری با حضور خادمین برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام مهدوی نژاد مهمترین ویژگی جشن «زیر سایه خورشید»  را مردمی بودن آن دانست و اظهار داشت: این جشن در حالی عنوان بزرگترین اجتماع مذهبی استان را از آن خود کرده است که با پشتوانه کاملاً مردمی توسط هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی مردم نهاد برگزار می شود.

مهدوی نژاد در پایان با اعلام اینکه پارکینگ امامزاده سید جعفر(ع) اکنون در حال آماده سازی برای میزبانی از این جشن بزرگ است تاکید کرد: با تمهیداتی که صورت گرفته امامزاده جعفر آمادگی پذیرایی از بیش از 30 هزار نفر از عاشقان امام رضا(ع) را خواهد داشت که در این زمینه تولیت آستان امامزاده سید جعفر(ع) همکاری بسیار خوبی با ما داشته اند.

عصرفرهنگ/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.