محتوا محتوا

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یزد:


معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد در ارتباط با جمع‌آوری گاردریل‌های محور تفت و استفاده در مسیر دیگر گفت: این اقدام در راستای استفاده بهینه از امکانات و بهره‌وری بیشتر انجام شده است.

به گزارش صبح تفت به نقل از یزدرسا، جواد ذاکر صبح امروز در حاشیه بازدید از عملیات ایمنی جاده تفت با اشاره به اینکه در ارتباط با جمع‌آوری گاردریل‌ها  اظهار داشت: ما دو مدل حفاظ را در جاده‌ها مورد استفاده قرار می‌دهیم، که شامل حفاظ‌های بتونی یا نیوجرسی و حفاظ‌های گاردریل می‌شود.

وی با بیان اینکه این حفاظ‌ها در حاشیه راه‌ها بین دو باند نصب می‌شوند، گفت: دو کاربرد برای نصب حفاظ چه بتنی و چه گاردریل در نظر گرفته شده که نخستین کاربرد آن برای مکان‌هایی هست که حالت پرتگاه دارد و این حفاظ‌ها برای جلوگیری از انحراف ماشین‌ها نصب می‌‌شود.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد خاطرنشان کرد: کارکرد دوم که در این زمینه معمولا از گاردریل استفاده می‌شود، برای حفاظت از برخورد وسایل نقلیه با پایه‌های روشنایی و امثال آن است که در حاشیه جاده‌ها نصب می‌شود.

ذاکر تصریح کرد: با توجه به اینکه در منطقه ما نقاط پرتگاهی زیاد هست و حوزه راه‌های ما در استان یزد هم حوزه وسیعی است، برای اینکه بتوانیم بحث ایمنی را تامین کرده و حداکثر استفاده را از منابع انجام دهیم، از بهترین روش و شیوه استفاده می‌شود.

وی با اشاره به تولید حفاظ‌های مخصوص تیر چراغ های روشنایی که به صورت تکی روی هر تیر نصب می‌شود و جنس آن از  پلاستیک است و در کشور متداول شده، گفت: این حفاظ‌ها الان توسط برخش شرکت‌ها در داخل کشور استفاده شده و می‌توان به جای گاردریل از آنها استفاده کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در مسیر تفت هم که مورد اشاره بود، با توجه به اینکه در محدوده جمع‌آوری گاردریل‌ها، تنها بحث حفاظت از پایه‌های روشنایی مد نظر قرار داشت و گاردریل‌ها تنها به همین منظور نصب شده بودند، با نصب این بشکه‌های ایمنی می‌توانیم گاردریل‌ها را جمع کرده و به جاهایی برد که نیاز است برای جلوگیری از واژگونی خودروها نصب کنیم.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد ادامه داد: به این شکل به گونه‌ای مدیریت صورت گرفته که هم پایه‌ها ایمنی لازم را داشته باشند و هم در واقع بتوانیم نقاط بیشتری از راه‌هایمان را برای جلوگیری از خروج ماشین‌ها از مسیر و واژگونی آنها را ایمن‌سازی کنیم.

ذاکر تصریح کرد: نصب گاردریل در جاده‌های مواصلاتی در واقع دو نقش را بازی می‌کنند که گاهی برای جلوگیری از انحراف و واژگونی است و برخی مواقع هم برای ایمن‌سازی پایه‌های روشنایی است.

وی تصریح کرد: جدیدا روش‌های نوینی در کشور متداول شده که به وسیله استفاده از بشکه‌های ایمنی برای پایه‌های روشنایی ایمنی این پایه‌ها را تامین می‌کند و برای مسیر تفت هم ما به همین صورت عمل می‌کنیم.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد خاطرنشان کرد: در این مسیر پایه‌های روشنایی را با بشکه‌های پلاستیکی ایمن‌سازی می‌کنیم و در عوض گاردریل‌هایی را که باز می‌کنیم را به جاهایی می‌بریم که لازم است استفاده کنیم تا هم ایمنی پایه‌ها را تامین کنیم و هم از خروج خودرو از مسیر و واژگونی آن جلوگیری نماییم.

ذاکر خاطرنشان کرد: به این وسیله هم پایه‌های روشنایی ایمن‌سازی می‌شود و هم می‌توانیم مسیرهای بیشتری را در سطح جاده‌ها ایمن‌سازی کنیم تا خودروها امنیت بیشتری داشته باشند.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان